ALTIN AYAKLAR YARIŞTI

ALTIN AYAKLAR YARIŞTI

Yayınlama: 15.06.2013
255
A+
A-

 

3. Altın Kiraz Halkoyunları Yarışması Nefes Kesti

 
 

49.Kiraz Festivali Etkinlikleri içerisinde yer alan ve bu yıl 3'üncü düzenlenen Altın Kiraz Halkoyunları Yarışması İsmet İnönü Spor Salonu'nda gerçekleştirildi.

 

 

49. Kiraz Festivali Etkinlikleri içerisinde yer alan ve bu yıl 3'üncü düzenlenen Altın Kiraz Halkoyunları Yarışması İsmet İnönü Spor Salonu'nda gerçekleştirildi.

 

Kültür sanat gecesinde sahneye çıkan yerli ve yabancı halkoyunları ekipleri birbirinden güzel gösterilere imza attılar ve izleyenleri mest ettiler. Jüri üyelerin oldukça zorlandığı seçim sonucunda Altın Kiraz Halkoyunları Yarışmasının bu yılki birincisi Meksika Ekibi olurken ikinciliği Bulgaristan Kıtna Trakia Ekibi, üçüncülüğü de Tekirdağ'ın kardeş şehri olan Giresun Halkoyunları Ekibi kazandı.

 

Yarışmada dereceye girenlere ödülleri Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç'ın yanı sıra İl Genel Sekreteri Mustafa Yel, Belediye Başkan Yardımcıları Av. Nevim Kaçar ve Sinan Çetiz, Belediye Meclis Üyeleri Ercan Kısa, İlhan İmrak, Levent Gündoğdu, İl Kültür Müdürü Mehmet Altaş tarafından verildi. Tekirdağ Belediyei Gençlik ve Spor Kulübü Halkoyunları ekibi de sergilediği birbirinden güzel oyunlarla geceye damgasını vurdu.

 

Yarışma sonunda açıklamalarda bulunan Tekirdağ Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç, 3. Altın Kiraz Halkoyunları Yarışmasını yine soluksuz izlediklerini belirterek, "Uluslararası kiraz festivalimizde yine kültür armonisini hep birlikte yaşadık. Dünyanın öbür ucundan gelen misafirlerimizin yanı sıra ülkemizden gelen misafirlerimiz bize tam bir folklor ziyafeti sundular. Tekirdağ Belediyesi olarak kültür ve sanat etkinliklerine devam edeceğiz. Yarışmamıza katılan tüm ekipleri teşekkür ediyorum. Emeği geçenlere de teşekkür ediyorum ve kutluyorum" dedi.

 

Başkan Dalgıç ayrıca yarışmanın jüri üyelerine de birer plaket vererek teşekkür etti.