Kablo Hırsızları Ergene’de Yakalandı

Kablo Hırsızları Ergene’de Yakalandı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 23.03.2018
415
A+
A-

 

Kablo Hırsızları Ergene’de Yakalandı

 

Tekirdağ ve ilçelerinde son aylarda Telekom’a ait çok sayıda haberleşme kablosu hırsızlığına karıştığı iddiasıyla gözaltına alınan 3 kişi tutuklandı. Tutuklanan 3 şüphelinin 50 faili meçhul hırsızlık olayınında failleri oldukları ortaya çıktı.

 


İddiaya göre, il genelinde son altı ayda bir defasında 250 Bin liralık olmak üzere toplam 30 kez Türk Telekom'a ait haberleşme kabloları çalındı. Bunu araştıran jandarma ekipleri, şüphelilerin 34 KY 5719 plakalı kiralık bir otomobille Malkara ilçesinden Ergene ilçesine geldiklerini tespit etti.


Fiziki takibe alınan şüpheliler, Ulaş Mahallesi'nde İl ve Ulaş Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından operasyonla yakalandılar.  Gözaltına alınan şüpheliler C.Ç. (46), M.D. (39) ve İ.P. (35), jandarmadaki ifadelerinde suçlarını itiraf ederken, buradaki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi. Adliyede ifadelerinin alınmasının ardından nöbetçi hakimliğe çıkarılan şüpheliler, "suç işlemek amacıyla örgüt kurmak" ve "örgüt faaliyeti çerçevesinde haberleşme ve enerji nakil kablosu hırsızlığı" suçlarından tutuklandı.

 

REKLAM ALANI