Köprülü ”Karayolları Yolu Yapmadan Kaçtı”

Köprülü ”Karayolları Yolu Yapmadan Kaçtı”

Yayınlama: 07.04.2016
378
A+
A-

 

Köprülü '' Karayolları Yolu Yapmadan Kaçtı ''

 

CHP Tekirdağ Milletvekili ve Başkanlık Divan Üyesi Emre Köprülü, Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapımı yarım bırakılan ve il karayolu ağından çıkarılan Çorlu-Şerefli yolunu gündeme getirdi.

 


Yapımına fiilen 2011 yılında başlanan Çorlu İlçesi – Şerefli Yolu’nun, Karatepe-Çorlu arasındaki 4 km’lik bölümünde bakım ve onarımından sorumlu Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından bu tarihe kadar herhangi bir çalışma yapılmadığını ifade eden Köprülü, “Bu kadar zamanda yolun tamamlanmamış olmamasının mağduriyeti ortadayken bu kez de yolun yapılmayan 4 km’lik kısmının Karayolları ağından çıkarılması kararı alınması, yolun Bakanlığınız tarafından tamamlanmak istenmediği sonucu ortaya çıkarmıştır” dedi.


MALİYETİNDEN Mİ KORKTUNUZ?


Yolun il ağından, 16.03.2016 tarihli ve 8509 sayılı Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın oluru ile çıkarıldığını belirten Köprülü, bu sonuçtan bu yolda Duble Yol Çalışmasının yapılmayacağı anlamının çıktığını vurguladı.


Köprülü, “Anlaşıldığı kadarıyla Bakanlığınızı yolun maliyeti korkutmuştur. Yolun yapımını bitirmek yerine, çareyi yolu il ağından çıkarmakta buldunuz. Çok komik bir gerekçe ile de bu sorumluluğu üzerinden atmaya çalıştınız” dedi.