Eğitim-Sen Bir Gün İş Bıraktı

Eğitim-Sen Bir Gün İş Bıraktı

Yayınlama: 13.02.2015
326
A+
A-

 

Eğitim-Sen Bir Gün İş Bıraktı

 

Eğitim-Sen Tekirdağ Şubesi,Türkiye genelinde yapılan eylemler kapsamında Süleymanpaşa ilçesinde bir günlük iş bırakma eylemi gerçekleştirdi.


Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesine bağlı Tuğlalı Parkta bir araya gelen Eğitim-sen üyeleri adına açıklama yapan Eğitim-Sen Tekirdağ Şubesi Üyesi Kamil Sarı, "Hiçbir toplum tamamen aynı düşünen, aynı inancı paylaşan, aynı değerleri benimsemiş insanlardan oluşmamaktadır. Devletin bütün inanca, kimlik ve dünya görüşleri karşısında eşit mesafede ve tarafsız olması gerekirken, sadece belli bir inanç siteminin kural ve ibadetini okullarda bütün öğrencilere dayatması kabul edilemez. Devlet, kişisel bir alan olan inanç alanından elini tamamen çekmeli, inanç alanını kendi çıkarları için istismar etmekten derhal vazgeçmelidir" diye konuştu.


BİR GÜNLÜK İŞ BIRAKMA UYARISI           


Eğitim-Sen adına açıklama yapan Sarı, iktidarın dayatmalarına, asimilasyoncu politikalarına karşı sonuç alıncaya kadar mücadelelerini sürdüreceklerini belirterek; "Gerçek anlamda demokratik, bilimsel ve laik bir içerikte örgütlenmesi, herkesin kendi anadilinde eğitim alması sağlanabilmesi için Eğitim-Sen, Alevi Bektaşi Federasyonu, Alevi Dernekleri Federasyonu, Alevi Vakıflar Federasyonu ve Pir Sultan Abdal Kültür Derneği olarak tüm halkımızı çocuklarının ve ülkenin geleceğinden endişe eden veliler, eğitim ve bilim emekçileri olarak bir günlük uyarı boykotu ve iş bırakma eylemi gerçekleştiriyor. Çocuklarımızın ve öğrencilerimizin geleceğimize sahip çıkmayı sürdüreceğimizi kamuoyuna duyuruyoruz" diyerek konuştu


Yaklaşık 60 kişilik bir gurup, basın açıklamasının ardından hep birlikte halay çektikten sonra olaysız bir şekilde dağıldı.