Dolandırıcıların Yeni Tuzağına Dikkat !

Dolandırıcıların Yeni Tuzağına Dikkat !

Yayınlama: 26.09.2016
206
A+
A-

 

Dolandırıcıların Yeni Tuzağına Dikkat !

 

Darbe girişiminin ardından başlatılan FETÖ operasyonları fırsata çevirip kendilerini polis olarak tanıtarak yaşlı bir kadının 115 bin TL parasını çalan Telefon dolandırıcıları, polis ekipleri mağdurun evine üs kurdu ve film gibi yapılan operasyon sonucu kıskıvrak yakalandılar.

 

 


Olay Tekirdağ’ın Süleymanpaşa İlçesi, Yüzüncü Yıl Mahallesinde meydana geldi. İddiaya  göre, daha önce Samsun, Yalova ve Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde telefonla dolandırıcılık olayına karışan A.Ö., M.D. ve M.D. isimli üç şüpheli, bu defa 65 yaşındaki Müzeyyen Güderi hedef aldı.


Telefonda kendilerini polis olarak tanıtan bu 3 kişi, Müzeyyen Güder’i arayıp, hesabının FETÖ tarafından kontrol altına alındığını söyleyerek, parasını çekip yanında bulunan ziynet eşyasıyla beraber eve gelen sözde polise vermesini istediler. Parasını bankadan çeken Güder, eve gelen sözde polise 100 bin TL para ve 15 bin TL değerindeki ziynet eşyasını verdi. Bu seferde evini satmasını istediler 65 yaşındaki Müzeyyen Güder’in 115 bin TL parasını alan 3 kişi, tekrar kendisini arayarak, bu seferde evini satmasını istediler. Evini satamayacağını söyleyen Güder’e, sözde polisler kredi çekmesini söylediler. Durundan şüphelenen Güder, Avukat yeğenine durumu anlatması üzerine dolandırıldığını anladı.


FETÖ HESABINIZI ELE GEÇİRDİ


Çantanın içini gazete parçalarıyla doldurdular Dolandırıldığını anlayan Müzeyyen Güder, durumu polis ekiplerine bildirmesi üzerine polis ekipleri, kendilerini polis olarak tanıtıp, FETÖ’nün darbe girişiminin ardından başlatılan operasyonları fırsata çeviren Telefon dolandırıcılarının yakalanması için geniş bir çalışma başlatarak olayı an be an takibe aldı. Polis ekipleri, Güder’in krediyi çektim dediği dolandırıcılar için polis ekipleri bir çantanın içini gazete parçalarıyla doldurdular. Daha sonra eve parayı almaya gelen dolandırıcılar, Güder’den aldıkları çantanın içindeki gazete parçalarını görünce şaşkına döndü. Polis ekipleri tarafından yapılan başarılı bir operasyon sonucu gözaltına alınan A.Ö., M.D. ve M.D. Tekirdağ Adliyesine getirildiler. Adliyeye getirilen A.Ö., M.D. ve M.D. haklarında mahkemece tutuklanma kararı verilerek cezaevine gönderildiler.