Dolandırıcılar kabusu oldu

Dolandırıcılar kabusu oldu

Yayınlama: 01.01.1970
193
A+
A-

 

Dolandırıcılar kabusu oldu

 

Tekirdağ’da yaşayan, Mehmet Korkmaz’ın kimlik bilgilerini ele geçiren dolandırıcılar, adına sahte kimlik düzenledi ve  E-Devlet şifresini kullanarak internet bankacılığı üzerinden Krokmaz’ı yaklaşık 16 bin lira dolandırdılar. 


Yaklaşık 8 ay önce Gaziantep'ten Tekirdağ'a taşınan Mehmet Korkmaz, dolandırıcıların tuzağına düştü. Dolandırıcılar, İnternet üzerinden Mehmet Korkmaz'ın kimlik bilgilerine ulaşarak, 16 bin lira dolandırdılar. Başına gelen dolandırıcılık olayı hakkında gazetecilere açıklamada bulunan Korkmaz, dolandırıcıların daha öncede kendisini telefonla arayıp 'Senin ocağına incir ağacı dikeceğim' dediklerini belirtti.


11 BİN LİRALIK TELEFON ALMIŞLAR


Mehmet Korkmaz yaklaşık 4 ay kadar önce adına sahte kimlik düzenlendiğini ve bazı cep telefonları operatörlerinden adına telefon hatları alındığını belirterek, “ Benim kızımın ve kardeşimin kullandığı hatlar üzerinden yaklaşık 11 bin liralık cihaz alındı. Çeşitli bankalardan, bir değil birkaç bankadan benim adımla hesabımdan para çekildi. Adıma ek kart çıkartılıp, bu kartla 3 bin 600 lira alışveriş yapıldığını gelen maille öğrendim. Cumhuriyet Savcılığı’na, bankalara, GSM operatörlerine zamanında bilgi verdim. Kimlik bilgilerim üçüncü şahısların elinde dedim. Buna rağmen hiçbir tedbir alınmadı, bankalarda para çekilmeye devam edildi, benim hesabımdan cep bankası üzerinden başka hesaplara para aktarıldı. Bu gibi şeyler sürekli olarak yapıldı. E-Devlet şifresine girildi, E Devlet’teki tüm benim iletişim bilgilerim değiştirildi. Ben kendi kimliğimle E-Devlet’e giremedim ve mağdur oldum” diye konuştu.


“BENİ İCRAYA VERDİLER”


Mehmet Korkmaz banka hesaplarına tanımlı iletişim bilgilerinin dolandırıcılar tarafından değiştirildiğini belirterek, “Bankaya gidiyorum düzeltiyorum, akabinde yarım saat sonra iletişim bilgilerim değiştiriliyor. Öyle mağduriyetler yaşadım ki, iletişim bilgilerimin başka bir kişinin eline geçtiğini, cep telefon numaralarım değiştirildi, numaralarım benim adıma kapatıldı. Operatör bana tekrar sen bunu kapattın diye başka bir fatura çıkarttı. Bilgilerimin kopyalandığını bildirdiğim halde şu anda beni icraya verdiler. Şu anda bana deniliyor ki bu parayı ödemezsen seni kara listeye alacağız, bundan sonra hiçbir kredi çekemezsin, hiçbir işlem yapamazsın diye tehdit ediyorlar ve beni icraya verdiler” ifadelerini kullandı.


HIRSIZ DAHA ÖNCE YAKALANMIŞ


30 yıllık devlet memuru olduğunu ve borçlarını sürekli zamanında ödediğini anlatan Korkmaz, “Hiçbir alakam olmadığı halde bu kişi tarafından mağdur ediliyorum. Bu kişi benim adıma Gaziantep’te benim adıma kredi talebinde bulunup çekerken yakalandı, kişi mahkemeye çıkarıldı, akabinde bu kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Şu anda bu işlemler hala devam ediyor, bu kişi mi bununla irtibatlı olan diğer kişiler mi bilemiyorum. Ancak şu anda mağdurum, şu anda bu işlemler yapılmaya devam ediyor, öyle kaldım mağdurum, ne yapacağımı da çaresizlik içinde düşünüyorum. Elimden gelen herhangi bir şey yok” dedi.