GENÇ DAĞCILAR KULÜP KURDU

GENÇ DAĞCILAR KULÜP KURDU

Yayınlama: 16.12.2015
207
A+
A-

 

GENÇ DAĞCILAR KULÜP KURDU


Tekirdağ Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübünün kurulumu tamamlanarak faaliyet vermeye başladı. Kurucu üyeler ile bir araya gelerek kurulan Spor Kulübü üye kayıtlarını gerçekleştirmeye başladı.


Tekirdağ Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Başkanı İlker Öztürk ve Yönetim Kurulu Üyesi Şuayip Şeleme gazetemizi ziyaret ederek Spor kulübü hakkında bilgiler verdiler. Kurulum aşamasından bahseden Kulüp Başkanı İlker Öztürk ; '' Tekirdağ Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübünü bu ay içerisinde kurulumunu tamamladık. Üye alımlarına başladık, TEDODOSK  bir çok aktivite gerçekleştirecek bir tüzük hazırladık. Bir çok faaliyet alanında eğitim verecek eğitmenlerimiz var, Türkite Dağcılık Federasyonunun eğitimlerini tamamlaşım eğitmenlerimiz var. Onlarında yardımı ile Tekirdağ'da eğitimler vereceğiz, öğrencilere vatandaşlara yani bu işi yapmak isteyen herkese sevdireceğiz bu sporu. Bunun misyon ve vizyonunu üstlendik artık. Disiplinli bir şekilde çalışmalara başlayacağız ekibimizle.'' dedi.

 


'' NİTELİK EĞİTİMLER, NİTELİKLİ İNSANLAR ''


Faaliyet alanlarının çok geniş olduklarının altını çizen TEDODOSK Kulüp Başkanı İlker Öztürk; '' Doğa yürüyüşleri gerçekleştireceğiz, Doğa Kampları yapacağız hayatta kalma gibi eğitimlerde vereceğiz. Faaliyet alanımız çok geniş aslında fakat ilk başlarda biraz kısıtlayacağız. Sonrasında ise gerçekleştirmek istediğimiz bir çok projemiz var. Vize – Güngörmez taraflarında kayalıklar var. Vize ilçesinde sit alanları olan kayalıklar var bu alanları kaya tırmanışına ve doğa turizmine açmak istiyoruz. Marmara Adasında kaya sektörleri var burada  kaya sektörlerine gidip tırmanmak istiyoruz. Yakın bir zamanda da faaliyetlerimize başlayacağız, ilk genel kurulumuzu gerçekleştireceğiz ocak ayında. Kalıcı yönetim kurulunu oluşturduktan sonra gerekli tüm bilgileri vatandaşlara açıklayacağız. '' diyerek konuştu.

 


'' ASIL AMACIMIZ PORTİF BAĞLAMDA BAŞARI ELDE ETMEK ''


 Amaçlarının para kazanmak değil doğayı insanlara sevdirmek ve sportif bağlamda Başarı elde etmek olduğunu belirten Kulüp Başkanı İlker Öztürk ; '' Üyelerimizin bize ulaşmak için sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilirler. Sadece doğa yürüyüşlerimize katılacak olan bireylerin üye olmaları gerekmiyor fakat Doğa kampları ve doğa eğitimlerine katılabilmeleri için üye olmaları gerekiyor. Çünkü oraya gelecek olan insanları tanımamız lazım ve bize katılacak olan vatandaşlarımızı pratikte de o aşamalara hazırlamamız lazım.  Bizler bu işi para için değil sportif bağlamda başarılar elde etmek için yapıyoruz.İnsanlara yansıyacak olan bedelide en ufak düzeyde tutacağız amacımız bu. '' diyerek sözlerini noktaladı.

 

 


12 BRANŞTA HİZMET VERECEKLER


Tekirdağ'da Kurulumu tamamlanan Tekirdağ Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü toplamta 12 branşta hizmet verecek. İşte O Hizmetler; Doğa Yürüyüşleri, Temel Eğitimler, Doğa Kampı, İlk Yardım, Kanyon Faaliyetleri, Kaya Tırmanışı, Alpiniz, Arama Kurtarma Eğitimleri, Projeler, Oryantring, Bisiklet ve İzcilik gibi 12 farklı branşla Tekirdağ'lı vatandaşların hizmetinde olacak.