Cumhurbaşkanı GÜL Tekirdağ’da

Cumhurbaşkanı GÜL Tekirdağ’da
REKLAM ALANI
Yayınlama: 17.06.2014
322
A+
A-

 

Cumhurbaşkanı GÜL Tekirdağ’da

 


Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Tekirdağ’a geldi.


Tekirdağ Valiliği önünde Tekirdağ’lı vatandaşlara hitap eden Cumhurbaşkanı Abdullah gül Ortadoğu ve Suriye de olup bitenlere değinen GÜL “Olup Bitenleri seyrediyoruz. Bütün Ortadoğu’da son dönemde Irak’ta olup bitenleri Suriye de olup bitenleri büyük bir üzüntü ile hep izliyoruz. Onun için şehrimizin köylerimizin, ilçelerimizin, ülkemizin memleketimizin Türkiye’nin kıymetini hepimiz bilelim ve vatandaşlar olarak hepimiz birbirimize sevgi muhabbet ve saygıyı hiçbir zaman eksik etmeyelim. Tabi ki bir ülkede farklı farklı düşünceler farklı farklı görüşler bunların hepsi olacaktır ama çoğulculuk içinde birliği sağlayabilmemiz gerekir yoksa Allah korusun kargaşa çıkar. Bugün ülkemizde Huzurun istikrarın vatandaşların birbirine saygısı olduğu için çok büyük kalkınma hareketleri gerçekleştiriliyor ve Devletin halka hizmeti sizinde gördüğünüz gibi ayaklarınıza geliyor.” Dedi.


“DEVLETİN TÜM İLGİLİ BİRİMLERİ TEYAKKUZDADIR”


Valilik önünde ki konuşmasında Musul da gerçekleşen olaylara Değinen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül “Maalesef komşumuz Irakta olup bitenler bir iç savaş bir mezhep savaşı gibi  bir görüntü veriyor. Bunlar çok üzücüdür Müslümanlıkta bir insanı öldürmek, bütün isanlığı öldürmek gibi yasaklanmıştır ama gördüğünüz gibi cehalet öfke kin söz konusu olunca insanlar birbirini nasıl yok ediyorlar. Onun için bir an önce komşularımızın huzurlu olması, Biran önce komşularımız da ki ülkelerde barışın olması canı gönülden istiyoruz ve bunun için canı gönülden çalışıyoruz. Ayrıca Musul da ki Başkonsolosluğumuzda  ki görevlilerimizi ve bir çok sivil vatandaşımızı onları sağ salim Türkiye ye getirmek için de emin olun ki Devletin ilgili tüm birimleri teyakkuz halinde gece gündüz koordine halinde ve büyük bir çalışma içerisinde. İnşallah bu vatandaşlarımızı konsoloslukta ki görevlilerimizi Türkiye’ye inşallah  sağ sağlim getireceğiz. Bunun için uğraşıyoruz. Ayrıca 2 ateş arasında kalan Irakta ki Türkmen kardeşlerimizin de Türkiye hep yanında olmuştur, yanında olmaya da devam edecektir. Onları geçmişte de yalnız bırakmadık bundan sonra da yalnız bırakmayacağız ve gereken her şey yapılmaktadır ve yapılacaktır.”dedi.


“BİRLİK VE BERABERLİK ÇAĞRISI YAPTI”


Tekirdağ’lı vatandaşlara birlik ve beraberlik çağrısı yapan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül “Değerli vatandaşlar Tüm bu olaylar hepimize ders olması gerekir ve tekrar söylüyorum hepimiz birbirimizin kıymetini bilelim, hepimiz ülkemizin kıymetini bilelim ve el birliği içerisinde Türkiye’yi  gereken nesillere çocuklarımıza  daha iyi hazırlamak için çok daha fazla çalışalım dayanışma içerisinde olalım birbirimize sırt verelim farklı düşüncelerimiz varsa bunları da medenice  aramızda konuşmaya devam edelim.” Diyerek sözlerini noktaladı.


CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ HAKKINDA KONUŞTU


Tekirdağ Valiliği önünde halka hitap Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Halka hitabının ardından Tekirdağ Valiliğinin Makamına geçti. Valilik makamında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Gül’e yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçiminin sorulmasının ardından. GÜL “ Cumhurbaşkanlığı şuanda Türkiye’nin Gündemi, takvim artık işliyor artık YSK’nın ilan ettiği sürece yaklaşıyoruz. Cumhurbaşkanının ilk defa halkın seçecek olması farklı kılıyor. Anayasa da Sorumluluklarda değişiklik olmasa da Cumhur başkanı seçim sisteminde  bir değişiklik oldu. Bir çok Avrupa ülkesinde de bu söz konusudur. Adaylar çıkacak çoğulculuk en büyük zenginliğimizdir. Kısa süre içerisinde adaylar belli olacak. Cumhurbaşkanı olarak Anayasa gereği siyaset üstü tavrımı sürdürmek zorundayım Anayasa görevi şuda bir gerçekki AK Partinin kurucularındanım dolayısıyla kurucuyum ve bütün kademelerinde bulundum. Bütün bu konuları kendi aramızda değerlendireceğiz. Türkiye’nin geleceği ile ilgili planları oturup beraber konuşup planlarız.

 

 

 

REKLAM ALANI