Omurtak Caddesi Deterjan İle Yıkanarak Temizlendi

Omurtak Caddesi Deterjan İle Yıkanarak Temizlendi

Yayınlama: 20.01.2015
215
A+
A-

 

Omurtak Caddesi Deterjan İle Yıkanarak Temizlendi

 

Çorlu’da meydana gelen kar yağışının ardından yol ve kaldırımlarda biriken çamurlar, belediye ekiplerinin gece mesaisi sonucunda deterjan ile temizlendi.

 

Kar yağışından sonra yol ve kaldırımlarda biriken çamur, toz ve tuz kalıntıları Temizlik İşleri ve Park ve Bahçeler müdürlükleri bünyesindeki ekipler tarafından deterjan ile yıkanarak temizlendi. Trafik yoğunluğunun düşük olduğu gece saatlerinde başlatılan çalışmalar, sabaha kadar devam etti. Omurtak Caddesi’nde Orion Avm’nin bulunduğu bölgeden başlanılarak Hükümet Konağı’na kadar olan bölge tamamen temizlendi. Belediye ekiplerinin çalışmalarını Çorlu Belediye Başkan Başkan Yardımcısı Erdoğan Demirci ve Temizlik İşleri Müdürü Cahit Kurt da yerinde takip etti.

 

Belediye Başkan Yardımcısı Erdoğan Demirci yaptığı açıklamada, “Yağan kar nedeniyle Çorlu’da haliyle yollarda çamur birikintisi oldu. Bu çamur birikintilerini temizlemek amacıyla önceki yıllarda olduğu gibi bir çalışma başlattık. Yollar ve kaldırımlar yüksek basınçlı deterjanlı su ile yıkanarak temizlendi. Söz konusu çalışmada 4 tanker, 1 büyük süpürge makinesi kullanıldı ve 16 personel görev aldı. Aynı çalışma önümüzdeki günlerde Atatürk Bulvarı’nda da yapılacak,” dedi.