Çiftçileri Bilgilendirmeye Devam Ediyorlar

Çiftçileri Bilgilendirmeye Devam Ediyorlar

Yayınlama: 23.03.2016
192
A+
A-

 

Çiftçileri Bilgilendirmeye Devam Ediyorlar

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından tarım faaliyetlerinin daha bilinçli sürdürülebilmesi için kırsal mahallelerde sürdürülen eğitim-yayım çalışmalarının 99.’su gerçekleştirildi.

 


112 MAHALLEDE EĞİTİM


Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığınca Nisan ayı sonunda tamamlanması öngörülen 2015/2016 sonbahar-kış dönemi eğitim programında, dört esas konu belirlenerek il genelinde seçilen 112 kırsal mahallede vatandaşlara görsel sunu eşliğinde eğitim verildi.


ODUN DIŞI ORMAN ÜRÜNLERİ, KOOPERATİFÇİLİK, MERA YÖNETİMİ VE ÖNEMİ, YEM BİTKİLERİ KONULARINDA EĞİTİM VERİLDİ


2015 yılı kasım ayı sonundan beri sürdürülen Odun Dışı Orman Ürünleri, Kooperatifçilik, Mera Yönetimi ve Önemi, Yem Bitkileri konularında düzenlenen bilgilendirme eğitim ve yayım çalışmaları çiftçiler tarafından büyük bir ilgi ile karşılandı. Bu kapsamda yürütülen çalışmaların 99.cusu Malkara İlçesine bağlı Haliç mahallesinde gerçekleştirildi.

 

 

YAZ DÖNEMİ İÇİN HAZIRLIKLAR BAŞLADI


Yetkililer tarafından yaz döneminde yeniden başlayacak çiftçi eğitim-yayım programlarında ele alınacak konuların tespiti ve hazırlık çalışmalarına başlandığı belirtildi.