DOLAR 7,4852
EURO 8,8603
ALTIN 471,46
BIST 9,7309
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Tekirdağ 28°C
Parçalı Bulutlu

Çetin, Aday Adaylığını Açıkladı !

17.10.2018

 

Çetin, Aday Adaylığını Açıkladı !

 

İnş. Müh. Şeref Çetin Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi başkan danışmanlığı görevinden ayrılarak Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanlığına a.adayı olduğunu açıkladı.

 

 


İnş.Müh. Şeref Çetin Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi başkan danışmanlığı görevinden ayrılarak Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanlığına a.adayı olduğunu açıkladı. Tekirdağ Süleymanpaşa Karaevli düğün salonunda a.adaylığını açıklayan İnş. Müh. Şeref Çetin başkan olması halinde Süleymanpaşa ilçesinde yapacağı hizmetlerini Slayt eşliğinde sundu.


ÇETİN SÜLEYMANPAŞA İÇİN YAPACAĞI PROJELERİ ŞÖYLE SIRALADI:


"1- Öncelikle Mahalle meclislerini kuracağız. Katılımcı, çoğulcu, etkin, demokratik, çağdaş bir yerel yönetim anlayışı ve halkımızın, yönetimin müşterisi değil, ortağı olduğu inancı ile Mahalle Meclisleri kurulacak. Kuracağımız bu meclislerde mahallenin tüm sorunları ele alınacak. Mahallenin tüm ihtiyaçları tespit edilecek ve Süleymanpaşa Belediye Meclisine getirilecektir. Mahalle ile ilgili Belediye tarafından yapılacak yatırımlar önce bu meclislerde görüşülecek, yeri ve zamanı tespit edilecek daha sonra Belediye Meclisinde karara bağlanacak.

Katılımcılık her konumda desteklenecek, kentlilerin demokratik kitle örgütlerinin kent geliştirme projelerine özgürce katkı yapmalarına olanak sağlayacaktır. Yerel yöneticilere halkın soru sorduğu halk günleri vb. toplantılar düzenlenecektir.

2- Sahil Yolu trafiğini rahatlatmak amacıyla kavşak ve dalçık yapılacaktır. Öncelikle Pazar sokağının sahile çıkışına ve Hürriyet mahallesindeki Bölge trafiğin önündeki ışıklarının bulunduğu yere olmak üzere trafiği rahatlatacak kavşak projeleri yapılacaktır.

3- Şehrimizin en büyük sorunlarından biri de otopark sorunudur. Büyükşehir Belediyemiz eski belediye binasının yerine yeni bir otopark yapmaktadır. Bu proje çarşı içindeki parklanmayı büyük ölçüde rahatlatacaktır. Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte Şehrimizin uygun yerlerine yeraltı otoparkı ve katlı otopark projelerini en kısa sürede başlatacağız.

4- Büyük ölçüde alt yapısı tamamlanan ilçemizin üst yapı sorunu derhal çözümlenecektir. Alt yapısı tamamlanan Mahallelerimizde yolların kilitli parke taşı kaplama ve asfaltlama çalışmaları hızla tamamlanacaktır. Özellikle Köylerdeki köy içi yolların eksikleri tamamlanacaktır.

5- Yaptırdığımız araştırma sonucunda, gelen yoğun talep üzerine Büyükşehir Belediyemizle koordineli olarak Hükümet Caddesi’nin derhal çift yönlü trafiğe açılması için çalışmalara başlanacaktır.

6- Şehir merkezindeki trafiği rahatlamak amacıyla şehir dışına yeni alışveriş ve yaşam merkezi kurulması için gerekli girişimler yapılacak. Şehir merkezinin dışına daha modern, daha kullanışlı, sosyal tesisleri, spor tesisleri, eğlence merkezi ve çocuklarımız için oyun alanları olan alışveriş ve yaşam merkezi kurulması sağlanacak. Bu sayede Tekira alışveriş merkezinin etrafındaki trafik yoğunluğu azalacaktır.

7- Sahil düzenleme projesi geliştirilerek devam edecek. Yapılacak uzun vadeli proje ile sahil şeridi Kumbağ çamlığından, Yeniceye kadar değerlendirilip; şehir merkezi, yat limanı, yeşil alanları, sosyal tesisleri, halk plajları ile bir bütün olarak ele alınarak, yeniden düzenlenmesi için çalışmalar başlatılacaktır. Kanunda Büyükşehir belediyesinin olması gereken ancak verilmeyen sahil dolgu alanının park olarak düzenlenmesi derhal tamamlanacak ve halkımızın kullanımına açılacaktır. İzin vermezlermiş, biz yapalım Hazine de bizi mahkemeye versin.

Sahil ağaçlandırılacak, Bu bölgede halkımızın ve dışardan gelen misafirlerimizin aileleri ile birlikte yemek yiyebileceği lokantalar ve kafeler açılması sağlanacaktır. Halkımız kaliteli ve hesaplı hizmet alacaktır. Sahilden maksimum keyifle faydalanmak mümkün olacaktır. Öözellikle balık lokantalarının artması girişimde bulunulacaktır.

8- Kentimizi deniz ile buluşturacağız. Daha önceden proje çalışması yapılan yat limanından Değirmenaltı’na uzanan “Sahil Yolu” Projesinin hayata geçirilmesi için çalışmalar hızlandırılacak. Bu projemize de iktidar onay vermemektedir. Proje gözden geçirilecek, eksikleri varsa tamamlanacak. İlgili bakanlıklardan bu projenin onayını almak için gereken ne varsa yapılacak.

9- 2 adet kapalı pazar yeri ivedilikle yapılacak. Pazar yerinin mevcut yapısı şehrimize yakışmayan bir durumda idi. Büyükşehir Belediyemiz Pazar yerinin alt yapısını ve üst yapısını yeniliyor, tamamlanmak üzere. Ancak yine de bizim kapalı Pazar yerlerine ihtiyacımız var. Bir çok ilçe kapalı Pazar yerini yaptı bazıları birden fazla yaptı. Bizde en kısa zamanda biri Gündoğdu mahallesinde, bir tane de Yüzüncü Yıl mahallesine olmak üzere en az iki tane kapalı Pazar yeri yapacağız. Bu mekanlarda pazarcı esnafımıza ve üretici çiftçilerimize yer vereceğiz. Biri şehrin doğu yakasına ve diğeri batı yakasına hizmet etmek üzere iki adet kapalı Pazar yeri yapılacak.

10- 5 yılda 5 büyük “yaşam parkı’’!! spor alanları, kafeleri ve yürüyüş parkurları yapılacak. En çok talep gören konulardan birisi de bu. İmar planlarımızda yerleri var. Halkımızın hafta sonunu ailece değerlendirebileceği yeşil alanları, spor sahaları, yüzme havuzları, piknik alanları bulunan 5 adet yaşam parkı, beş yılda oluşturulacaktır.

11- Tüm çocuklarımız ve tüm yeni doğan bebeklerimiz adına bir ağaç dikeceğiz. 5 yıl sonunda, şu andaki imar planlarında park olarak yer alıp yerleşim bulunmayan yerleri ağaçlandırmış ve yemyeşil bir Süleymanpaşa inşa etmiş olacağız.

12- İmar planlarındaki yeşil alanlar, park, oyun alanı, çocuk bahçesi ve spor alanları yerleşimin yoğun olduğu bölgelerden başlamak üzere derhal düzenlenip inşa edilecek ve bakımları düzenli olarak yapılacaktır. Yeni hazırlanacak imar planlarında daha fazla yeşil alanlar oluşturulacaktır.

13- Şehrimizin merkezinde otopark, yeşil alan, park, spor ve diğer sosyal ve kültürel tesis ihtiyaçların karşılayacak mekanlar oluşturmak için arsalar maalesef yoktur. Ayrıca şehir merkezindeki çarpık yapılaşma 5 ve 7 mt lik dar sokaklar, mevcut yapıların büyük çoğunluğunun depremden önce yapılması ve deprem güvenliğinin olmaması en büyük risktir.

Halkımızın Modern sağlıklı binalarda, deprem güvenliği olan, bol yeşil alanları ve kapalı otoparkı olan, çocuk parkı, spor alanları, sosyal tesisleri, konut projelerini hayata geçirebilmek için mahalle bazında kentsel dönüşüm projeleri uygulayacağız. Büyükşehir Belediyemizin de bu konuda ciddi çalışmaları var, Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte şehrimizin uygun olan mahallelerinde bu projeleri hayata geçireceğiz.


14- Çöp vergisini yarıya indireceğiz Ambalaj atıklarının cam, kağıt, metal, plastik olarak ayrıştırması sağlanacaktır. Tüm evlerden alınacak her türlü ayrıştırılmış çöpler kent ekonomisine kazandırılacaktır. Evsel atıkların geri dönüşümü mümkün olanlar değerlendirilecektir. Kuracağımız sistem ile çöplerini bizim istediğimiz gibi ayrı ayrı atan vatandaşlarımızdan katı atık bedelinin yarısını almayacağız.

14- Şehir merkezinin cazibesini arttırmak için Ertuğrul Mahallesi ve civarındaki sokakların canlandırılması, mevcut esnafların gelirinin arttırılması ve yeni esnaflar kazandırılması amacıyla girişimlerde bulunulacak, Tescilli eski binaların ekonomiye kazandırılması için çalışmalar devam edecektir. Eski binaların karakteristik özellikleri tespit edilerek bu bölgede yapılacak olan binalarda bu özelliklerin kullanılması sağlanacaktır. Samanpazarı örneğindeki gibi tarihi binaların restorasyonları bir an önce tamamlanacaktır. Mahallede Büyükşehir Belediyemizin ve Süleymanpaşa Belediyemizin başlattığı çalışmalar arttırılarak devam edecektir.

15- Dağınık olan belediye binalarımızın bir çatı altında toplanması için belediye binası inşası halkımızın en kolay ulaşabileceği, belediyemizin ihtiyaçlarını karşılayacak bir bina şehrimizin en uygun yerine 3 yıl içinde yapılacaktır.

16- Belediyeye ait sosyal tesisler; düğün salonu, eğlence merkezi, gençlik kulüpleri, spor merkezleri yapılacaktır. Kentimizin uygun yerlerine Belediye evleri açılacaktır. Halkımız için buluşma ve dayanışma noktaları oluşturulacaktır. Belediye evlerinde özellikle kadınlara ve gençlere yönelik meslek edindirme kursları açılacaktır. Yetişkinlere dışarıdan diploma alabilmeleri için eğitim kursları düzenlenecektir. Bu evler kentin sosyal, kültürel, eğitsel hizmet merkezleri haline getirilecek, bütün insanlarımızın yararlanması ve kendini geliştirmesi sağlanacaktır.

17- Kadınların üretime katılması, çalışan annelerin hayatının kolaylaştırılması için belediye kreşleri açılacaktır. Evet Gece- Gündüz bakım evi açacağız. Gündüz bakım evi her yerde var biz FARK İnşa etmek için yola çıktık ve bunu yapacağız. Çalışan kadınlarımız gece nöbetçi veya gece vardiyada kaldıklarında çocuklarını buraya bırakabileceklerdir. Çalışanların ve isteyen tüm ailelerin çocuklarını bırakabilecekleri kreş ve gündüz bakım evi hizmete sunulacaktır. Aileler çocuklarını istedikleri saatlerde bırakıp alabileceklerdir. Bu sayede buralarda atanamayan öğretmenlerimize iş imkanı sunulacaktır.

18- Büyükşehir Yasası ile ilçe belediyelerine devredilen tarlaların verimli kullanılması ve tarımsal üretimin desteklenmesi için gerekli çalışmalar yapılacaktır. Ovacık belediyesi örneğinde olduğu gibi bizde belediyenin arazilerini köyde yaşayan çiftçilerimiz ile birlikte değerlendireceğiz.

19- Köylere geri dönüşü ve hayvancılığı teşvik etmek amacıyla köylerde Tarım ve hayvancılığı geliştirici projeler yapılacaktır, Bağcılık desteklenecek, ahırlar kurulacak, Çiftçiler kooperatifler yoluyla bir araya getirilecek ve işbirliği sağlanacaktır. Köylü istihdam edilecek. Günlük Süt ve Sağlıklı Yerel Et satışının yapılacağı merkezler kurulacak. Ayrıca çiftçimizin bireysel ve kooperatifler yoluyla ürettikleri Belediyemizin desteği ile tüketici pazarlarına ulaştırılacaktır.

20- Şehir merkezinde “Köy Pazarı” kuracağız. Köy kadınlarının üretiminde aktif rol aldıkları ürünleri şehir merkezindeki köy pazarında satabilmesi için köylerde kooperatifler kurulması teşvik edilecek. Yumurtadan domatese, yufkadan salçaya ürettikleri tüm ürünleri şehirde satabilecekler.


21- Kullanım dışı bırakılmış köy okul binalarının tadilatını yapılarak köy halkının hizmetine sunulacaktır. İlçemize bağlı köylerde kapanan köy okullarını Milli Eğitim Bakanlığından Belediyemize tahsisini alacağız, İl Milli Eğitim Müdürü ile daha önce yaptığımız görüşmede, Milli Eğitim Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı arasında protokol olduğunu ve uygulamanın yapılabildiğini öğrendik. Tadilatı yapılan köy okulları köy muhtarlıkları aracılığı ile yine köy halkının kullanımına verilecektir. Burada isterlerse köy kadınları kışlık yiyeceklerini yapsın, köy halkı isterse düğünlerini burada yapsın. Tüm ihtiyaçları için kullanabileceklerdir.

22- Süleymanpaşa Belediyesi Sağlıklı Yaşam Polikliniği kurulacak, öncelikle sosyal güvenceden yoksun insanların sağlık hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanması sağlanacaktır. Bu Poliklinik ileride Belediye Hastanesine dönüştürülecektir. Hasta Nakil Ambulansı alınacak ve halkımızın kullanımına sunulacak, sosyal güvenceden yoksun vatandaşlarımızın, engelli vatandaşlarımızın, yaşlılarımızın ve hamile kadınlarımızın hizmetine ücretsiz olarak sunulacaktır.

23- Namık Kemal Üniversitesi’ne şehir dışından gelen öğrenciler için geniş kapsamlı, öğrencilerin barınma, yiyecek ve sosyal ihtiyaçlarını karşılayacak nitelikte öğrenci evi inşa edilecektir. Değirmennaltında gelişen üniversite ile artan genç nüfusun ihtiyaçlarına yönelik mekanların gelişmesi sağlanacak. Üniversiteli gençlerimiz için sosyal, kültürel ve spor tesisleri yapılacaktır. Belediye yurtları açılacak yoksul ailelerin çocuklarının ücretsiz barınması sağlanacaktır.

24- Başta Tekirdağspor olmak üzere Tüm Amatör spor kulüpleri desteklenecek. Belediye tarafından aktif bir spor hizmetleri birimi oluşturulacaktır. Yelken, Yüzme, Atletizm, Bisiklet ve benzeri dallar için alt yapı hazırlanacak, özendirilip desteklenecektir. Semt spor sahaları geliştirilecek. Yetenekli yoksul ailelerin çocukları da belediyemiz tarafından bu alanlara kazandırılıp sokaklardan kurtarılacaktır. Tüm amatör spor faaliyetleri ve sosyal etkinliklerde şehrimizi temsil edecek kulüpler desteklenecektir.

25- Konferans ve Kongre turizmi, Yerli ve Yabancı yatırımcıların Belediyemizce teşviki ile kentimize beş yıldızlı oteller kazandırılacak. Yapılacak olan otellerin çok amaçlı kongre ve konferans salonları, kapalı ve açık yüzme havuzları, spor sahaları ile bir kompleks olması sağlanacak ve böylece yat turizmi, konferans ve kongre turizminin kentimize ekonomik katkısı sağlanacaktır. Ayrıca şehrimiz halkının da üyelik sistemi ile bu otellerin sosyal tesislerinden ekonomik bir biçimde faydalanmaları sağlanacaktır.

26- Kapalı spor salonu. Belediyemiz tarafından şehrimize en az bir adet, yapabilirsek iki adet kapalı spor salonu kazandırılacaktır. Böylece gençlerimizin ve amatör kulüplerimizin daha fazla spor yapmalarına olanak sağlanacaktır.”dedi.

Karaevli Düğün Salonlarının her ikisini de tıklım tıklım dolduran herkese açıklama sonrasında teşekkür eden Çetin,  "Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı açıklamamızı ve projelerimizin tanıtımını yaptık. Karaevli Düğün Salonlarının her ikisini de tıklım tıklım dolduran tüm dostlarıma yanımda olduğunuz, bana sahip çıktığınız için ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ayrıca mazeretini bildirip katılamayan gönlü bizimle olan tüm dostlarıma da teşekkür ediyorum…."şeklinde bir teşekkür mesajı yayınladı.


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.