CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanlığına talip oldu

CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanlığına talip oldu

Yayınlama: 10.03.2016
502
A+
A-

 

CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanlığına talip oldu

 

Cumhuriyet Halk Partisi’nde 13 Mart’ta yapılacak Süleymanpaşa İlçe Başkanlığı seçimi için adaylık açıklamaları devam ederken Cumhuriyet Halk Partisi’nin yerel seçimlerde 12 belediye başkanlığını da kazanmasında önemli emeği olan ve o dönemde CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanlığı görevini yürüten Murat Uysal, başkanlık için adaylığını açıkladı.


Cumhuriyet Halk Partisi’nin sevilen ismi Murat Uysal, şimdiden partinin önde gelen isimlerinin desteğini alırken, belirlediği seçim sloganı “Bütün renkler hızla kirleniyordu, birinciliği 'BEYAZ' a verdiler. Kirletemeyeceksiniz. bem'BEYAZ'ız” sloganıyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Cumhuriyet Halk Partisi Süleymanpaşa İlçe Örgütünde tekrar birliği sağlamak için yola çıkan Uysal; başkanlık döneminde Gençlik Kolları ve Kadın Kolları ile birlikte parti adına yaptığı başarılı çalışmalar ile tanınıyor. 13 Mart’ta yapılacak seçimde BEYAZ liste ile yer alacak Murat Uysal; Cumhuriyet Halk Partisi’ni Beyaz liste ile geleceğe taşımak için en büyük aday olarak gösteriliyor.

 

 


MURAT UYSAL KİMDİR?

 

1979 yılında Tekirdağ’da doğan CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı Adayı Murat Uysal;  ilköğretimini Süleymanpaşa ilkokulunda, ortaokul ve liseyi Tekirdağ Anadolu Lisesi’nde okudu. Üniversite eğitimini ise Celal Bayar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümünde okuyarak tamamladı. Evli ve 2 çocuk babası olan Murat Uysal, çiftçilik ve sigorta acentesi görevini üstlenerek çalışma hayatına devam ederken aynı zamanda Ticaret ve Sanayi Odası’nda Meslek Komitesi Başkan Yardımcısı olarak görevini sürdürüyor. 2010 yılında Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye olarak hizmet etmeye başlayan Uysal, parti içinde birçok görevde yer aldıktan sonra Temmuz 2013 tarihinde Süleymanpaşa Merkez İlçe Başkanı olarak göreve gelirken Cumhuriyet Halk Partisi’nin yerel seçimde il çapında 12 belediye başkanlığını da kazandığı dönemde CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı olarak hizmet ederken parti yaşamında 2 parti içi önseçim, 1 genel seçim, 1 yerel ve 1 cumhurbaşkanlığı seçiminde CHP bayrağını zirveye taşımak için mücade etmiştir.