Seçimin Ardından İl Başkanlarının İlk Değerlendirmesi

Seçimin Ardından İl Başkanlarının İlk Değerlendirmesi

Yayınlama: 09.06.2015
210
A+
A-

 

Seçimin Ardından İl Başkanlarının İlk Değerlendirmesi


7 Haziran genel seçimlerinin ardından sonuçların açıklanması ile birlikte Tekirdağ'da ki milletvekilleri  belli oldu. Yaklaşık 2 buçuk aydır seçim çalışması gerçekleştiren siyasi partilerin il başkanları seçim hakkında ilk  kez açıklama yaptılar.


7 Haziran genel seçimleri sona erdi, ve Tekirdağ'da seçime olan katılım yoğun oldu. 7 Haziran 2015 günü gerçekleşen seçim sonuçları sandıkların tamamının açılması ile birlikte ortaya çıktı. Sonuca göre Tekirdağ'da Milletvekili sıralaması değişmezken, Siyasi Parti İl Başkanları seçim ile ilgili ilk açıklamalarını gerçekleştirdiler.


'' BU ARTIŞ BİZİ MEMNUN ETMEDİ ''


7 Haziran Genel seçimleri ile ilgili görüşlerini aldığımız Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Enes Kaplan, oy sayısını arttırdıklarını fakat bu artışın MHP'yi mutlu etmediğini vurgulayarak ; '' 2 Milletvekili hedefi ile çıktığımız bu yolda hedefimize ulaşamadık. Oylarımızda bir artış görülüyor fakat bu artış Milliyetçi Hareket Partisini memnun etmemiştir.'' dedi.


'' GENEL MERKEZDEN HENÜZ AÇIKLAMA GELMEDİ ''


Tekirdağ'da 3 milletvekili çıkartarak yeniden iktidar olan Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ İl Başkanı Şeref Çetin ise genel merkezden her hangi bir açıklamanın gelmediğini belirterek; '' Şuanda bir değerlendirme yapmam mümkün olmaz, bütün partilerin aldıkları oyları görüp arkadaşlarımız ile birlikte değerlendirip öyle açıklama yapacağız. Zaten şuanda genel merkezimizden bir açıklama da elimize ulaşmadı.'' diyerek sözlerini noktaladı.


'' İSTİŞARE SONUCUNDA GEREKLİ AÇIKLAMA YAPILACAK ''


7 Haziran Genel seçimlerinde Tekirdağ'da i oy oranı düşen AK Parti'den ise net bir açıklama gelmedi. Parti içerisinde ki yetkililerden almış olduğumuz bilgiler doğrultusunda henüz açıklama yapılmayacağı ve yönetim kurulu ile birlikte istişareler yapıldıktan sonra gerekli açıklamanın kamuoyu ile paylaşılacağı belirtildi.