Vali Yerlikaya’dan CHP İL Başkanına Tepki

Vali Yerlikaya’dan CHP İL Başkanına Tepki

Yayınlama: 20.05.2014
311
A+
A-

 

Vali Yerlikaya’dan CHP İL Başkanına Tepki

 


Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ İl Başkanı Recep Palabıyık’ın 2. Kere valilik önünde ki çelenk sunma törenine katılmayan Ali Yerlikaya’ya yine sert tepki gösterdi. Bunun Üzerine Tekirdağ Valiliği Bir açıklama yayınladı.


 

VALİYİ PROTESTO ETMİŞTİ


 

19 Mayıs törenlerinde Vali ve tugay komutanın törene katılmamasına tepki gösteren CHP İl Başkanı Recep Palabıyık, “Sevgili Tekirdağlılar 2 bayramdır sayın valimiz ve tugay komutanımız yok. Sunumu il spor müdürlüğü yapıyor. Protokolün hiç değilse katılması lazım. Bu yapılanlar bana göre doğru değil. Bu cumhuriyetle ile ilgili düşünceleri farklı olan insanların koymuş olduğu tavırdır” demişti.


 


“Eleştiriler Kamuoyunu Yanlış Bilgilendirmeye Yöneliktir”

 

 

23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramında, Çelenk Sunma Töreni ile ilgili olarak Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Recep PALABIYIK’ın Valiliğimize yönelttikleri haksız eleştirileri ve kamuoyunun yanlış yönlendirmesini, yersiz buluyoruz. İlimizde, Sahil Dolgu Alanda,  A protokolün katılacağı 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri ise Manisa Soma’daki üzücü maden ocağı faciası nedeniyle tüm yurtta olduğu gibi İlimizde de iptal edilmiştir.Bu nedenle törenler, usulü ve yönetmeliğine uygun icra edilmiştir.