Çerkezköy’de ÖNSEL İle Yola Devam

Çerkezköy’de ÖNSEL İle Yola Devam

Yayınlama: 21.12.2014
363
A+
A-

 

Çerkezköy'de ÖNSEL İle Yola Devam

 

MHP Çerkezköy İlçe Teşkilatının 11. Olağan Kongresi yapıldı. Mevcut ilçe başkanı Koray Önsel ile Şaban Kardeş’in yarıştığı seçimde 400 delegeden 291’i sandık başına gitti. Kongrede 5 oy geçersiz sayıldı. Genel merkez tarafından 2 kez ilçe başkanlığına atanan Koray Önsel, bu kez 214 delegenin oyunu alarak ilçe başkanlığına seçildi. Diğer aday Şaban Kardeş ise 72 oy aldı.

 

Kongre geçtiğimiz gün Elite Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi. Kongreye MHP MKYK Üyesi Erdem Karakoç, MHP İl Başkanı Enez Kaplan, MHP Tekirdağ İl Eski Başkanı Yunus Meral, MHP ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Hasan Demir, CHP Tekirdağ Milletvekili aday adayı Metin Dönmez, siyasi partilerin ilçe yönetim kurulu üyeleri, kongre öncesinde salona gelip her iki adaya da kongrenin hayırlı olması temennisinde bulundu. 


KONGRE SALONU’NDA BİRLİK


Faaliyet raporu, gelir-gider hesaplarının oy birliği ile kabul edilmesi sonrasında İl Başkanı Enez Kaplan bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasına kongreye katılanları selamlayarak başlayan Kaplan “Unutulmasın ki, kongre salonlarından kardeşçe çıkmak hep birlikte partimizin başarısı için çırpınmak dava adamlığının ön şartıdır. Teşkilatta birlik, sahada birlik, sözde birlik ve ülküde birlik için herkes üzerine düşen vazifeyi azami derecede yerine getirmelidir. Milliyetçi Hareket Partisi’nin yönetiminde söz ve pay sahibi almayı düşünen her dava arkadaşım nefsini yenmeli, bireysel gündemini kenara itmeli, milli ve tarihi bir şuurla hareket etmeye özen göstermelidir.” dedi.