AKBULUT “Önümüzdeki seçimde Yokum”

AKBULUT “Önümüzdeki seçimde Yokum”

Yayınlama: 16.09.2014
191
A+
A-

 

 

AKBULUT "Önümüzdeki seçimde Yokum"


 

AK Parti Tekirdağ Milletvekili T.Ziyaeddin Akbulut, İlçe Teşkilatı’na gerçekleştirdiği ziyarette partililerle bir araya gelerek kongre sürecini konuştu. Ziyaretinde hem yerel hem de genel ülke siyasetine ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Akbulut, parti tüzüğündeki 3 dönem kuralı nedeniyle 2015 milletvekilliği seçimlerinde aday olmayacağını açıkladı.


 

Çerkezköy Bakış Gazetesinin yaptığı habere göre AK Parti’nin girdiği 9 seçimi de önde tamamladığını vurgulayan Milletvekili Akbulut, “AK Parti 2015 yılında gireceği 10.seçiminden de oylarını artırarak birinci parti olarak çıkacaktır. Genel Başkanımız ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu yeni dönemde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte ülkemizi belirlenen hedeflere bir bir ulaştıracaktır.” dedi.


 

“KONGREYE TEK LİSTE İLE GİDİLECEK”


 

İlçe Başkanı Reşat Bahar, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Milletvekili Akbulut’a teşekkür etti. Kongre takviminin 15 Eylül (dün) itibariyle işlemeye başladığını söyleyen Bahar “Bizler eski, yeni isimleri bir araya getirmek istiyoruz.” dedi. Hafta sonu AK Parti İl Başkanlığı’nda düzenlenen istişare toplantısına değinerek sözlerini sürdüren Bahar, kongreye tek liste ile gidileceğini belirtti. Bahar, sözlerini kongrenin hayırlı olması temennisinde bulunarak tamamladı.


 

“SONUÇLARI DEĞERLENDİRİYORUZ”


 

AK Parti Tekirdağ Milletvekili T.Ziyaeddin Akbulut, son günlerde Türkiye’de önemli gelişmeler olduğunu söyleyerek “30 Mart seçimlerinin ardından 10 Ağustos’ta Cumhurbaşkanlığı seçimi süreci yaşadık. 30 Mart seçimlerinde Tekirdağ’da istediğimiz sonuçları alamasak da sonuçlara saygılıyız. Aldığımız sonuçları değerlendiriyoruz, kimseye küsmüyoruz. 30 Mart seçimlerinde Çerkezköy’ü kaybettik, ancak 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçiminde hem Çerkezköy’den hem de Kapaklı’dan birinci olarak çıktık. Halkın verdiği mesajları aldık, değerlendiriyoruz.” şeklinde konuştu.“BİRİNCİ PARTİ OLARAK ÇIKACAĞIZ”


Devletin zirvesindeki değişikliklerin ardından yapılan kamuyu yoklamalarında AK Parti’nin oyunun arttığını kaydeden Akbulut: “2015 seçimlerinde de AK Parti oylarını artırarak birinci parti olarak çıkacaktır. İlk kez yapılan olağanüstü kongremizde yaşananlar ortada. Birlik ve beraberlik içerisinde ilk kez bir olağanüstü kongreyi geride bıraktık. Ancak geçtiğimiz günlerde CHP’nin yapılan olağanüstü kongresine bakılırsa, bizlerin kongresinin örnek bir kongre olduğu görülecektir.” şeklinde konuştu.


“ADAY OLMAYACAĞIM”


Akbulut, parti tüzüğündeki 3 dönem kuralı nedeniyle 2015 milletvekilliği seçimlerinde aday olmayacağını açıklayarak “Tüzük gereği bir dönem ara vereceğiz. Ancak, milletvekili adaylarımızın yanında çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Onlarla birlik ve beraberlik içerisinde olacağız. Partimize en yüksek oyu getirmek için elimizden ne geliyorsa yapacağız” diye konuştu.