KADİR ALBAYRAK İSRAİL’İ KINADI

KADİR ALBAYRAK İSRAİL’İ KINADI

Yayınlama: 21.07.2014
255
A+
A-

 

KADİR ALBAYRAK İSRAİL’İ KINADI

 

 

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak İsrail’in Gazze ye  başlatmış olduğu kara ve hava operasyonlarını kınadı. ALBAYRAK “Mübarek Ramazan ayında tüm dünyanın gözü önünde, kadın, çocuk ayırt etmeden masum insanları katleden İsrail Devletinin rejimini kınıyorum.” Diyerek bir mesaj yayınladı.

 

“Gazze’de ki Kardeşlerimizin Acılarını Paylaşıyoruz”

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak Tekirdağ’lı vatandaşlar olarak Gazze de ki vatandaşların acısını paylaştıklarını belirten Kadir Albayrak  “Gazze’deki kardeşlerimizin acısını Tekirdağlılar olarak, Türkiye insanı olarak paylaşıyor, akan kanın biran önce dinmesini diliyorum.” Dedi.


“BM ve Batılı Ülkeler İnsanlık Onuruna Yakışan Bir Duruş Sergilemeli”Birleşmiş milletleri ve Batılı ülkeleri insanlık onuruna yakışan bir davranış sergilemeleri gerektiğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Albayrak “Ayrıca Birleşmiş Milletler başta olmak üzere tüm batılı ülkelerin insanlık onuruna yakışan bir davranış sergileyerek, İsrail’in insanlık dışı cinayetleri karşısında tepkilerini göstermelerini bekliyoruz. Gazze’de hayatını kaybeden kardeşlerimize Yüce Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyorum.” Diyerek mesajını noktaladı.