Ergene ve Kapaklı TBMM Gündeminde

Ergene ve Kapaklı TBMM Gündeminde

Yayınlama: 22.04.2016
241
A+
A-

 

Ergene ve Kapaklı TBMM Gündeminde

 

Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili ve aynı zamanda TBMM Başkanlık divan üyesi Emre Köprülü Tekirdağ’ın yeni kurulan İlçeleri Ergene ve Kapaklı'nın sorunlarını  Meclis Gündemine taşıdı.

 


Ergene ve Kapaklı ilçeleri hakkında TBMM Genel Kurulu’nda milletvekillerine bilgi veren CHP’li Köprülü;12 Kasım 2012 tarihinde, Mecliste kabul edilen 6360 sayılı Büyükşehir Belediye Yasa’nın kabul edildiği tarihten bu yana Tekirdağ’da yeni kurulan ilçelere “tek bir çivi bile çakılmadığını” vurguladı.  TBMM Kürsüsünden Hükümete ve AK Parti milletvekillerine seslenen Köprülü; Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten bu yana yani üç buçuk yıl geçmesine rağmen bu ilçelere tek bir kamu yatırımı yapılmadığını ifade etti.


HASTANE YOK, ADLİYE YOK, VERGİ DAİRESİ YOK…


AK Parti Hükümeti tarafından yapılan tek yatırımın yeni kurulan ilçelere Kaymakam ataması olduğunu ifade eden Köprülü, sözlerine şöyle devam etti: “Kaymakamlar atandı ama Kaymakamların hizmet vereceği, oturacağı bir hükümet binası dahi bu ilçelerde yoktu ve bugün hâlen daha yok. Açıkça söyleyelim, bu ilçelerde bir Emniyet Müdürlüğü binası yok. Biri 100 bin, biri 70 bin nüfuslu iki ilçe. Bu ilçelerde hastane yok, adliye yok, vergi dairesi yok, hiçbir kamu binası yok, sadece atanmış Kaymakam var, başka hiçbir devlet yatırımı yok”. dedi.


ERGENE VE KAPAKLI’DA KAMU BİNALARI YOK


Tekirdağ’ın her ilçesinin sorunlarını TBMM’de gündeme getireceklerini ifade eden Köprülü; bu sorunları yerelde de gündeme getirmelerine rağmen, AK Parti’nin bölgedeki seçilmiş temsilcilerinin bu konuda herhangi bir sorumluluk duymamalarını da eleştirdi.


İktidar Partisinin temsilcilerinin Cumhuriyet Halk Partili belediyelere sataşmaktan vesaldırmaktan başka hiçbir iş yapmadıklarını belirten CHP’li Köprülü, sözlerine şöyle devam etti: “Şimdi ben birkaç hususu belirtmek istiyorum. Kaymakamın hizmet vereceği bir hükümet binası yok. Bilmiyorum, kendi adınıza bir sorumluluk hisseder misiniz ama Kaymakam Cumhuriyet Halk Partisi’nin Belediye binasında,Belediyenin ona tahsis ettiği binada hizmet veriyor. Okul yapmıyorsunuz, okulları bizim Cumhuriyet Halk Partili Büyükşehir Belediyeleri yapıyor. Tekirdağ ilinden 8’inci sırada vergi alıyorsunuz değerli milletvekilleri,bu verginin bedelini ödemek zorundasınız. Bu ilçelerin Belediye Başkanlıklarını kazanamazsanız dahi devlet yatırımlarını, hizmetlerini bu ilçelere götürmek zorunlu göreviniz ve sorumluluğunuz içindedir”.


TBMM kürsüsünden konuşan Köprülü, Tekirdağ’a götürülmeyen, eksik bırakılan her hizmetin takipçisi olacaklarını ve bu sorunların bir an evvel çözülmesi için çalışacaklarını ifade etti.