KASIM AY BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ TOPLANDI

KASIM AY BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ TOPLANDI

Yayınlama: 11.11.2014
252
A+
A-

 

KASIM AY BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ TOPLANDI

 

Kasım ayı Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi meclis Toplantısı Belediye Kültür merkezinde gerçekleştirildi.


CHP, AK Parti ve MHP guruplarından Büyükşehir Belediye Meclis üyeleri ve İlçe Belediye Başkanlarının katıldığı Kasım Ayı Meclis toplantısına Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak Başkanlık etti. Belediye Kültür Merkezinde gerçekleşen meclis toplantısı gündemin meclis üyelerine okunması ile başladı.


ATA’YA SAYGI DURUŞU


Belediye Kültür Merkezinde gerçekleşen Büyükşehir Belediyesi Kasım Ayı Meclis toplantısının açılış konuşmasını Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak gerçekleştirdi. ALBAYRAK “ Geçtiğimiz gün Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ölüm yıl dönümünün 76. yılında Atamızı andık. Bu sebeple Büyükşehir Belediye Meclisimiz olarak Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK için siz meclis üyelerimizi saygı duruşu ve istiklal marşına davet ediyorum.” Dedi. Ata’ya saygı duruşunun ardından İstiklal Marşının Okunmasının ardından meclis toplantısına geçildi.


MECLİSTEN ALDIĞIM YETKİNİN 3’TE 1’İNİ KULLANDIM


Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisine AK Parti Gurubu olarak soru önergesi verildi. Soru önergesi ile Büyükşehir Belediyesinin şuana kadar kaç işçi alındığı ve isimleri soruldu. Bunun üzerine Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak “ Büyükşehir Belediye Meclisimizden aldığım yetkinin henüz 3/ ini kullandım.  61 kişi Büyükşehir Belediyemiz bünyesinde işe alındı, bu sayıyı 19 daire başkanlığımıza böldüğümüzde birim başına 3-4 kişi düşüyor takdir edersiniz ki.” Diyerek işçi alımlarının süreceğinin sinyallerini verdi.


GÜNDEM KONUŞULURKEN ONLAR SOSYAL MEDYADAYDI


Büyükşehir Belediye Meclisinin gündeminin okunduğu sırada Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ve Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay ; akıllı telefonlarını ellerinden düşürmeyerek sosyal medya’da dolaştıkları görüldü.


Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım ayı toplantısı gündem maddelerinin oylanması ile devam etti.