ALBAYRAK 6 AYLIK HİZMETİ DEĞERLENDİRDİ

ALBAYRAK 6 AYLIK HİZMETİ DEĞERLENDİRDİ

Yayınlama: 03.10.2014
216
A+
A-

 

ALBAYRAK 6 AYLIK HİZMETİ DEĞERLENDİRDİ

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak Büyükşehir’in hizmet kervanından basın toplantısında bahsetti. Hizmet Kervanının her ilçeye düzenli olarak gideceğinin altını çizdi.


“10 İLÇEYE HİZMET BİNASI AÇILACAK”


Tekirdağ Büyükşehir belediyesi geçtiğimiz gün belediye meclis salonunda bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen basın toplantısının açılışını Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak gerçekleştirerek hizmet kervanından bahsetti. Albayrak “Göreve geldiğimizde başlatmış olduğumuz hizmet kervanı her ilçeye gidecek. 10 İlçemizde de Büyükşehir Belediyesinin hizmet binası olacak, 7 Tane hizmet binamızı açtık, 8. Kapaklı 9’uncusunuda Çorlu’da açacağız. Bu açacağımız hizmet binaları içerisinde ; TESKİ, ZABITA, SAĞLIK DAİRESİ VE ULAŞIM HİZMETLERİ bulunacak, vatandaşlarımız her seferinde buraya kadar gelmek zorunda kalmayacak.” Dedi.


11 İLÇEYE 11 MİLYON TL BÜTÇE


Toplantıya katılan basın mensuplarına projelerinden bahseden Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, her bir ilçeye proje yapmaları için 11 milyon tl ayırdıklarının altını çizerek; “ Her bir ilçemize projelerini hazırlamak kaydıyla yatırım yapmaları için 11 Milyon TL bütçe ayırdık, bu bütçelerde ilçelerin hem durumlarına hem de nüfus yoğunluklarına göre dağılımı yapıldı. “ diyerek konuştu. Ayrılan paydan ise Aslan payını Süleymanpaşa İlçesi 1,8 Milyon ile alırken ikinci sırada en çok payı alan ilçe Çorlu 1 Milyon TL ile oldu.


“12 BİN KİŞİ AĞIRLADIM HEPSİ CV İLE GELDİ”


Göreve geldiği günden bu yana 12 bin küsur vatandaşı ağırladığını ve ziyarete gelenlerin çoğunun ellerinde CV ile geldiklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı ALBAYRAK “ Ben bu sözümü her zaman söyledim şimdi bir daha söylüyorum, göreve geldiğim gün itibarı ile bugüne kadar geçen süreçte 12 bin küsur vatandaşımızı ağırladık. İnanın hayırlı olsuna gelen 12 Bin Küsur insanın % 70’nin elinde CV vardı, hangi birini alacaksınız işe.  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İşçi Bulma kurumu değildir.” Dedi.


“TEKİRDAĞ’IN BİR TANE TEMİZ DERESİ YOK” 


Tekirdağ’ın artık bir bütün olduğunu ve köylerinde mahallelere dönmesi ile birlikte daha da genişlediğini belirten Başkan Albayrak alt yapı sorunlarının Tekirdağ’da çok büyük olduğunu ve Tekirdağ’ın bir tane bile temiz deresinin olmadığını belirtti. Albayrak “Tekirdağ’ımızın bir tane bile temiz deresi yok şuanda. İnanın köylere alt yapı yapmışlar ama arıtma tesisi yok öylece dereye bağlamışlar, pislik arıtılmadan derelere akıyor. 2014 yılının Tekirdağsında hala vidanjör sistemi varsa buda ilimizin geri bırakılmışlığının bir simgesidir diye düşünüyorum” diyerek dert yandı.


“DEVLET İLE MİLLET KARŞI KARŞIYA GELMEZ”


Geçtiğimiz Günlerde Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya’nın Ramada Otelde gerçekleştirdiği toplantıda Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a itiraz etmişti. Yerlikaya’nın itirazının sorulması üzerine Başkan Albayrak “ Devlet ile Millet hiçbir zaman karşı karşıya gelmez, sayın valimiz Devletin temsilcisi ben ise burada milleti temsil ediyorum. Bu yüzden bizler karşı karşıya gelmeyiz. Aramızda bir kavga olamaz sorun olduğunu da düşünmüyorum” diyerek soruyu cevapsız bıraktı.