Belediye Öyle Birşey Yaptı ki !

Belediye Öyle Birşey Yaptı ki !

Yayınlama: 21.05.2015
159
A+
A-

 

Belediye Öyle Birşey Yaptı ki !

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi TESKİ ekiplerinin bir türlü tamir edemediği kaçak su Rafet Aslan’ın mağazasına aktı. Binlerce lira zararı olan Aslan, tüm aramalarına rağmen belediyeden sorunu ile ilgili yetkili bir isim bulamamasına isyan etti.


TAMİR EDİLEN BORU TEKRAR PATLADI


Edinilen bilgiye göre önceki gün TEKİRA yanındaki sokakta şebeke suyu arızalanarak yola akmaya başladı. TESKİ ekipleri gelerek suyu tamir ettiklerini söyledi. Sabah saatlerinde mobilya mağazasının kapısını açan Rafet Aslan deposunun suyla dolduğunu gördü. Duvardan su geldiğini gören Aslan, suyun yapıldığı söylenen borudan mağazaya aktığını tespit etti.


BELEDİYE 8 SAAT MÜDAHALE ETMEDİ


TESKİ ekipleri mağazayı su basmasına rağmen su kaçağına 8 saat müdahale etmedi. 8 saat sonra vidanjörle suyu çeken belediye ekipleri, saatler sonra kaçağı ancak bulabildi. Kaçak tamir edildikten sonra ise su kesintisi durdu.


ZARAR 30 BİN TL


Yaklaşık 30 bin TL zararı olduğunu ifade eden Aslan tüm aramalara rağmen belediye ekiplerinin 7-8 saat sonra geldiğini iddia etti. Belediyeyi sorumsuzlukla suçlayan Aslan, ekiplerin işgüzarlığı nedeniyle mallarının su altına kaldığını kaydetti.


‘EKİPLER GELMEDİ’


Belediyede sorunu ile ilgilenecek muhatap bulamadığını belirten Aslan, “Sabahtan beri arıyorum. Kimse gelip de sorumumuzla ilgilenmedi. 7-8 saat sonra ekipleri geldi, baktılar gittiler. Bu nasıl iştir anlamadım. Dün kaçak su tamir ediliyor. Bu o su benim dükkanıma akıyor. Sorumsuzluktur bu” dedi.