Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisi Toplandı

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisi Toplandı

Yayınlama: 14.01.2015
216
A+
A-

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisi Toplandı

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediye meclisi ocak ayı olağan toplantısı Belediye Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.


Yeterli çoğunluğun sağlanmasının ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak meclis toplantısını başlattı.  Gündem maddelerinin okunması ve oylamanın yapılmasının ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak açılış konuşmasını yaptı. 2015 yılının ilk meclisi olmasına vurgu yapan Albayrak " Tekirdağ büyükşehir belediye meclisinin ocak meclis toplantısına hoş geldiniz diyerek, hepinizi büyükşehir belediye başkanı olarak saygı ve sevgi ile selamlıyorum. 2015 yılında gerçekleşecek olan tüm toplantılarımızın TESKİ ve genel kurulda olmak üzere başarı ve iyi hizmetler getirmesini dilerim." dedi.


BAŞBAKANIMIZI BELEDİYEYE BEKLERİZ


Kongresini gerçekleştiren siyasi partilere başarılar dileyen Başkan Kadir Albayrak Başbakan Davutoğlu'nu belediyeye davet etti.  ALBAYRAK " Biliyorsunuz 2015 yılında Türkiye'de siyaset çok hızlı geçecek ve Haziran ayında bir genel seçim olacak. Bu seçimde katılacak olan tüm siyasi partilerimize de başarılar diliyorum. Ocak ayı ve Aralık ayıda siyasi çalışmalar bakımında hareketli geçti Milliyetçi Hareket Partisi kongresini gerçekleştirdi. Onlara Hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum, ve önümüzde ki hafta gerçekleşecek olan AK Parti Olağan kongresi için şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. Kongreye katılacak olan Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu'da Belediyemizi ziyaret ederse kendisini en iyi şekilde ağırlamak isteriz." diyerek devam etti.


2 GÜN MERKEZDE 3 GÜN İLÇELERDE


2015 yılı içerisinde ki çalışma planlarından bahseden Albayrak Haftanın 2  günü merkezde duracağını 3 günü ise  diğer ilçelerde olacağını belirtti. ALBAYRAK "2015 yılında yapacağımız çalışmalarda büyükşehir belediyesi olarak ve Büyükşehir Belediye Başkanı olarak haftanın 2 günü merkezde 3 günü ise diğer ilçelerimizde olacağız. İçerde tam gün çalışmaya  devam edeceğiz. Gittiğimiz yerlerde de tüm siyasi partilerimizi ziyaret ederek onların dertlerini dinliyorum.2015 yılı hizmet yılı olacak ve temel atma törenlerimizle beraber olacağız. Artık büyükşehir belediyemiz koşmaya başladık" diyerek konuşmasını bitirdi.