Su Fiyatında Yeni İndirim Sinyali

Su Fiyatında Yeni İndirim Sinyali

Yayınlama: 10.09.2014
230
A+
A-

 

 

Su Fiyatında Yeni İndirim Sinyali


 

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisi Eylül Ayı Toplantısı’nı Çerkezköy’de gerçekleştirdi.


 

Çerkezköy Bakış’ın haberine göre; Toplantıda Ulaşım Daire Başkanlığı’nın Y ve D4 yetki belgeli araçların işlemlerinde ücret alınması talebinin görüşüldüğü esnada AK Parti Grubu adına söz alan Dr. Remzi Garip, su ücretlerine yapılan zammı hatırlatarak “Su konusunda yaşadığımız felaketten sonra, grubumuz daha hassas davranacak. Bu yüzden, vatandaşların mağdur olmaması için bu tip konularda daha detaylı bilgi istiyoruz” talebinde bulundu. Garip’e cevap veren Albayrak “Su felaket değil. TESKİ’nin Kasım Ayı’ndaki Genel Kurulu’nda bunu göreceksiniz. Genel Kurul’un ardından elinizde malzeme kalmayacak.” Diyerek, su fiyatlarında yeni indirim sinyali verdi.


 

ÇERKEZKÖY EV SAHİPLİĞİ YAPTI

 


Açılış ve yoklama ile başlayan toplantıya Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan ve AK Parti Meclis Üyesi Ömer Kılınç dışında tüm meclis üyeleri eksiksiz katıldı. Meclis gündeminde 29 madde görüşülüp karara bağlandıktan sonra komisyonda olan geçmiş gündem maddeleri görüşüldü.Büyükşehir Belediyesinin Eylül ayı meclis toplantısına Çerkezköy ilçesi ev sahipliği yaptı.KAPAKLI YATIRIMLARI KONUŞULDU


 

Gündem maddelerinin ardından, bir önceki toplantıda komisyonlara havale edilen konulara ilişkin kararlar Meclisin onayına sunuldu. Kapaklı’da yapılması planlanan Kültür Merkezi, Kapalı Spor Salonu ve Yaya Üst Geçidi projelerinin 2014 yatırım programına alınması ile ilgili olarak, Komisyon çalışmalarına devam edilmesi kararı verilirken, Büyükşehir Meclisi de bu kararı oy birliği ile kabul etti. İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporları arasında Kapaklı’yı ilgilendiren bir karar daha yer aldı. 1/5000 ölçekli ilave revizyon nazım imar planı değişikliği komisyonda AK Parti Grubu’nun ret oyuna karşılık oy çokluğu ile kabul edilirken, komisyon kararı Meclis’te de aynı şekilde oy çokluğu ile kabul edildi.