Kadir Albayrak’tan 4 Buçuk Saatlik Basın Toplantısı

Kadir Albayrak’tan 4 Buçuk Saatlik Basın Toplantısı

Yayınlama: 02.10.2014
209
A+
A-

 

Kadir Albayrak’tan 4 Buçuk Saatlik Basın Toplantısı

 

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak belediye meclis salonunda 4 buçuk saatlik basın toplantısı gerçekleştirdi. 11 Daire başkanı ile birlikte basın mensuplarının karşısına çıkan Albayrak ve Ekibi geçen 6 aylık sürecin değerlendirmesini yaptı.


 

TESKİ KURULUMUNU 11 İLÇE’DE TAMAMLADI


 

Tekirdağ Büyükşehir belediyesi meclis salonunda gerçekleşen basın toplantısında Daire başkanları tek tek çıkarak kendi birimleri hakkında 6 aylık süreç içerisinde yapılanları anlattı. TESKİ Genel Müdürü Hali Orta “ 11 ilçe de kurumumuzun oluşumunu tamamladık, her ilçeye bir şube müdürü atadık ve bu arkadaşlar en ufak su patlağında bile Tekirdağ’a 2-3 kere gelmesinler ve işeyişi hızlandırmak adına bu arkadaşlara harcama yapma yetkisi verdik.” Dedi.


 

“KÖYLER VE İLÇELERDE ALT YAPI AÇISINDAN BERBAT DURUMDAYIZ”


 

Basın mensuplarına bir sunum gerçekleştiren TESKİ Genel Müdürü Halim Orta “ Gerçekten köylerimizde ve İlçelerimizde alt yapı konusunda berbat durumdayız, İlk geldiğimiz günlerden bu yana su kesintileri çok oldu, bu yüzden siyasi bir konuşma yapmak istemem ama önceki dönemde ki belediye başkanlarımız alt yapıya ve su borularında ki patlaklara çatlaklara hiçbir şekilde seçime az kaldığı için oy kaygısı ile yaklaşarak kazmayı vurmamışlar. Biz geldik ve onarmaya başladığımız süreç içerisinde sular doğal olarak kesildi, biz bu tür problemlere karşı su deposu zorunluluğu önerdik. 10 Daireli bir binaya 10 tonluk su deposu zorunluluğu şöyle bir şey her daireye düşen 1 ton su 4 kişilik bir ailenin 3 günlük su ihtiyacını karşılamakta, durum böyle olursa alt yapıda ki problem ne olursa olsun biz 3 gün içerisinde o problemi çözmüş oluruz. Su depoları olduğu içinde su kesintilerinin önüne geçmiş oluruz” diyerek konuştu.


 

ÇORLU’YA 10 YENİ OTOBÜS ALINACAK


 

Belediye meclis salonunda gerçekleşen basın toplantısı 4 buçuk saat sürdü. Sırasıyla tek tek basın mensuplarına sunum yapan Daire Başkanları kendi birimleri hakkında bilgiler verdi. Çorlu’da yılan hikayesine dönen otobüs problemi hakkında ise Ulaşım Daire Başkanı Mehmet Zeki Gürcün “Çorlu’da ki otobüs devrini tam anlamıyla halletmiş bulunuyoruz, Merkezden göndermiş olduğumuz 5 otobüs ile  her gün 5 binden fazla yolcu taşımış olduk. Planlarımız içerisinde Çorlu’ya acil olarak 10 otobüs alınacak takviye olarak.” Dedi.


 

“MERKEZDEN GİDEN OTOBÜSLER MAĞDURİYET YAŞATMAMAK İÇİN”


 

Ulaşım Daire Başkanı Mehmet Zeki Gürcün’ün sunum yaptığı sırada araya giren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak “ Okulların açılması ile birlikte vatandaşlarımız ve öğrencilerimiz mağdur olmasın diye takviye olarak merkezden 5 araç Çorlu ilçemize gönderdik ve şuanda her gün 5 bin kadar yolcu taşıyoruz. Ulaşım Daire Başkanlığımız Çorlu için ilk etapta takviye olmak kaydıyla 10 adet araç alacaktır.” Dedi.


 

“HUKUKA UYGUNSA KORURUZ AMA DEĞİLSE BİRŞEY YAPAMAYIZ”


 

Çorlu’da ki M Plaka sorunlarının gündeme gelmesini değerlendiren Ulaşım Daire Başkanı Mehmet Zeki Gürcün “Şuanda UKOME’nin gündeminde değerlendiriyoruz, biz tamamen hukuk ilkeleri ile hareket ediyoruz. Geçen hafta bu kooperatif yetkilileri ile avukatları ile dahil ettik toplantıya kendilerini dinledik. Yazışmalar yapılıyor şuanda eğer hukuka uygun bir şeyse M plakaların hukuku bir anlamı varsa kanun gereği orada minibüsçülerimizi koruyacağız ama Hukuka uygun olmadığı yönünde bir bilgi ulaşır ise maalesef orada bir şey yapamıyoruz” dedi.


Toplantı basın mensuplarının sorularının cevaplanması üzerine devam etti.