Tekirdağ’da Giydiği Tişört Yüzünden Tehdit Edildi

Tekirdağ’da Giydiği Tişört Yüzünden Tehdit Edildi

Yayınlama: 10.07.2014
401
A+
A-

 

Tekirdağ’da Giydiği Tişört Yüzünden Tehdit Edildi


 

Tekirdağ’daki bir boks maçında, üzerinde “Bu ülke Atatürk’ün, Tayyip’in değil” yazılı tişörtle ringe çıkan süper orta sıklet boksörü Ünsal Arık, o günden sonra ölüm tehditleri, sponsorluk anlaşmalarının iptalleriyle hayatının altüst edilmeye çalışıldığını anlattı. Arık, “AKP’den bazı isimler televizyona çıkıp Başbakan’dan özür dilemem karşılığında bana 150 bin dolar teklif etti” dedi.Almanya’nın Regensburg şehrinde doğup büyüyen Ünsal Arık, kariyerinde çok sayıda başarıya imza atmış, süper orta sıklet boksörü. Ancak Türkiye onu, Tekirdağ’daki bir boks maçında, üzerinde “Bu ülke Atatürk’ün, Tayyip’in değil” yazılı tişörtle ringe çıkmasından sonra tanıdı. O günden sonra yaşadıklarını Cumhuriyet’e anlatan Arık, “Ben Türkiye’nin gidişatını beğenmediğim için, Erdoğan’ın politikalarını yanlış bulduğum için sesimi TV maçını kullanarak duyurmak istedim. Çünkü PKK’ye destek veren, İslamiyet’i insanları kandırmak için kullanan bir Başbakan’a tahammülüm yok” diye konuştu.


“YA SUS, YOKSA SUSTURURUZ”


Tepkisini dile getirdikten sonra çok sayıda ölüm tehdidi aldığını anlatan Arık şöyle devam etti: “Bu ülke Atatürk’e borçlu, ama AKP bu değerlere saygısızlık ediyor. Bayrak iniyor, TC kalkıyor, bunlar inanın Türkiye için utanç verici gelişmeler. Ben tepkimi ortaya koyduktan hemen sonra PKK’den ve aşırı dinci gruplardan tehditler aldım. Hatta en son elden posta yoluyla atılmış bir mektupta ‘Ya sus, yoksa sustururuz’ diye tehdit edildim. Tehditlerin yanı sıra masaya oturmaya hazırlandığımız yeni sponsorlar elini çekti. Herkes korkuyor.”


“150 Bin Dolar Teklif Ettiler.”


Daha önce Başbakan’a mektup yazarak tepkisini dile getirdiğini, geçen hafta da Başbakan hakkında suç duyurusunda bulunduğunu anlatan Arık, AKP’den bazı isimlerin, Başbakan’dan televizyon ekranlarında özür dilemesi karşılığında kendisine 150 bin dolar teklif ettiğini iddia eden Arık, “Özür dilemem karşılığında bana 150 bin dolar teklif ettiler. ‘Bu parayı al Başbakan’dan özür dile, bundan sonra zorluk yaşamazsın, sadece özür dilemen yeterli’ dediler. Yaşadığım tüm bu olumsuzluklardan sonra artık boksu bırakma kararı aldım" dedi.