BÜYÜKŞEHİR’DE İLK MECLİS TOPLANDI

BÜYÜKŞEHİR’DE İLK MECLİS TOPLANDI

Yayınlama: 18.04.2014
340
A+
A-

 

BÜYÜKŞEHİR'İN İLK MECLİSİ TOPLANDI,,

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediye meclisi başkan Kadir Albayrak başkanlığında toplandı. MeclisBaşkan vekilliğinin ve katip üyeliğinin belirlendiği birinci oturumda komisyonlarda belli oldu.


Meclis Toplantısı öncesi bir konuşma yapan Kadir Albayrak tüm sorumluluğu üzerine aldığını ve bu nedenle kimsenin herhangi bir personelle irtibata geçmeden kendisi ile irtibat kurmasını istedi. Büyükşehir Başkanı olarak parti rozetlerini bir tarafa bıraktıklarını hatırlatan Albayrak, "354 mahallemiz var ve her mahallemiz için büyük bir özveri ile çalışmamız gerekiyor. Artık burada siyasi parti yok. Burada Tekirdağ'a hizmet eden 59 kişi var. Bu bilinçle hareket edeceğiz ve çalışacağız" dedi.Başkan Albayrak Kendilerine bu imkanları sunan Türkiye cumhuriyeti devleti ve Başbakan'a teşekkür ederek sözlerine başladı Albayrak, Meclis çatısı altından bulunan Siyasi parti temsilcisi meclis üyelerinin mensubu oldukları parti adları ile bir defaya mahsus seslendiğini, bundan sonraki toplantılarda parti isimlerini zikretmeden kararlar alacaklarını söyledi. Albayrak sözlerini söyle devam etti. Siyasi parti adlarını bir defa ilk olması sebebi ile bu toplantıya mahsus zikrettim. bundan sonra burada hepimiz siyasi parti temsilcisi gibi değilde, bir aile gibi çalışacağız diye konuştu. Albayrağın bu konuşması salondakiler alkış aldı. 


Albayrak daha sonra farklı bir konuya değinerek şöyle dedi. "Geçmiş dönemlerde başkandan öne çıkan personellerin sıkıntı yaratmıştı. Henüz hiç bir daire belli değil, Hiç bir müdürlük belli değil. Henüz hiç bir yere bir atama yapmadık. İlk meclisimiz bittikten sonra bunları gerçekleştireceğiz ve çalışma arkadaşlarımızı basın toplantısı ile sizlere tanıtacağız. Bu süreçte ve bundan sonra da benden başkanı büyükşehir belediyesi adına herhangi bir açıklama yapmayacak yapamayacak" diye konuştu.


KOMİSYONLAR BELİRLENDİ


Büyükşehir Belediye Başkanının konuşmasının ardından toplantıya geçildi ve ilk olarak başkan vekili seçildi. Meclis Başkan vekilliğine beklendiği gibi Münür Karaevli seçilirken ikinci başkan vekili ise Salih Dönmez oldu.
Meclis katip üyeliklerine ise Sami İkizler ve Funda Serpice seçilirken yedek üyeler ise Fatih Ertem ve Ergun Er oldu.


Büyükşehir Belediyesi Encümen üyeliklerine ise Mustafa Karaçay, Yüksel Baydarlı, Funda Serpice, Cem Özkan ve Nazmi Duygu seçildi.
İşte komisyon üyeleri:


İMAR VE BAYINDIRLIK KOMİSYONU
Ahmet Sarıkurt, Mustafa Özdemir, H. İbrahim Erkan, Ensar Sivri, Nuh Huhoğlu, Oğuz Çakmak, Volkan Soğancılar, Ersin Çolpan ve Serkan Erçilli


ÇEVRE VE SAĞLIK KOMİSYONU
Cihan Gaygusuzlar, Fatih ertem, Salih Dönmez, Ali Bakır, Mustafa Çetin


PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU
Ömer Cebe, Mustafa Özdemir, Varol Türel, Doğan Özman, Sami İkizler, Nedim Yılancı, H. Vasvi Güner, Ömer Kılınç, H. İbrahim Yerlioğlu.


EĞİTİM KÜLTÜR VE GENÇLİK KOMİSYONU
Gülferah Güral, İsa Kunt, Vahit Aslan, Bülent Eres, Bülent Can


ULAŞIM KOMİSYONU
Erdoğan Demir, Ergun Er, Vahit Aslan, İmdat Özgür. Ali Rıza Eti