Beko Tekirdağ’da Yılın Annesini Seçti

Beko Tekirdağ’da Yılın Annesini Seçti

Yayınlama: 12.05.2014
397
A+
A-

 

Beko Tekirdağ’da Yılın Annesini Seçti


Beko Anneler Günü nedeniyle Türkiye’de 31 noktada gerçekleştirdiği yılın annesi yarışmasında Tekirdağ’da yılın annesi olarak Ümran Yanar’ı belirledi.


Türkiye’nin önde gelen beyaz eşya üreticisi Beko her yıl düzenlediği “Yılın Annesi” yarışmasının Tekirdağ’daki birincisini Akbulutlar Beko mağazasında düzenlenen törenle açıkladı. Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Gülferah Güral ve davetlilerin de katıldığı törende Tekirdağ’da hizmet veren Akbulutlar Beko mağazası temsilcileri İlker Akbulutlar, Tuncer Akbulutlar ve Mehmet Akbulutlar katıldı. Açılış konuşmasını firma adına Tuncer Akbulutlar gerçekleştirdi. Akbulutlar konuşmasında yılın annesinin nasıl seçildiği hakkında bilgiler verirken; “Beko’nun seçmelerini bu yıl 31 noktada gerçekleştirdiği geleneksel “Yılın annesi” yarışması sonuçlandı ve 2014 yılın annesi seçildi. 2004 yılından beri Beko’nun üstlendiği, özellikle yapıldığı illerde gerek bayiler gerek tüketiciler tarafından çok sahiplenilen ‘Yılın Annesi’ organizasyonu için, adaylar bulundukları ildeki Beko bayilerine giderek bir anket formu doldurdular ya da tanıdıkları tarafından aday gösterildiler. Beko bayilerinde toplanan anket formları, illerdeki kadın dernekleri, belediye başkanı gibi üst düzey yetkililer ile Beko bayi ve yöneticilerinden oluşan ‘Yılın Annesi’ değerlendirme kurulu tarafından değerlendirildi ve her il için ‘Yılın Annesi’ belirlendi.” dedi.Yılın annesinin açıklanacağı etkinliğe katılan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat; “Anne her şeydir. Eğer anne yoksa toplumda yoktur. İlk eğitim anne ile başlıyor. Annelerimiz ne kadar güçlüyse ne kadar yetkinse gelecek nesiller de o kadar yetkin oluyor. Annelere olan babalara olan borcunuzu anca anne baba olduktan sonra anlayabiliyorsunuz. Annelerimiz bizim baş tacımız. Onlar için ne söylesek o sıfatlar için hiçbiri yeterli gelmez. bu duygu ve düşüncelerle yılın annesi Ümran Yanar’ı kutluyorum” ifadelerini kullandı.


Tekirdağ’da yılın annesi seçilen Ümran Yanar’a plaket ve çamaşır makinesi hediye edilirken yılın annesi ile firma sahipleri hatıra fotoğrafı çekildiler.