Artı Parantez Yoğun İlgi Gördü

Artı Parantez Yoğun İlgi Gördü

Yayınlama: 18.02.2015
277
A+
A-

 

Artı Parantez Yoğun İlgi Gördü

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı KADİR ALBAYRAK Armoni FM de Ruhan Yalçın ve Fatih Erge’nin Hazırladığı Artı Parantez Programının konuğu oldu.


<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/bX8fTw6JPhc" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

 

Gazeteciler Ruhan Yalçın ve Fatih Erge’nin hazırlayıp sundukları programda samimi açıklamalarda bulunan Başkan Albayrak, vatandaşların sorularına da içtenlikle cevap verdi. Altyapı çalışmalarının aralıksız devam ettiğini belirten Başkan Albayrak, “Tekirdağ’ın su hatları çok eski. Sık sık arıza yapabiliyor. 44 yıldır değiştirilmeyen borular var. Çorlu Sarılar’dan gelen 36 km’lik su hattı başta olmak üzere şehir su ana isale hattı yenileme çalışmalarımız aralıksız sürecek. Biyolojik arıtma tesisinin aşamaları olan kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarının yapım çalışmaları da devam ediyor. Özellikle Altınova Mahallemizde bu çalışmalarımız yoğunlaşmış durumda. Vatandaşlarımızın altyapı çalışmalarından kaynaklanan bazı sıkıntılar yaşadığını biliyorum. Aynı sıkıntıları ben de yaşıyorum ama bu altyapı çalışmasını yapmak zorundayız. Temiz denize kavuşmak istiyorsak, mavi bayrak almayı hedefliyorsak bu çalışmalarımız zaruret arz ediyor. Ama vatandaşlarımız gösterdikleri sabrın karşılığını fazlasıyla alacaklar. Mart 2015’ten itibaren süratle yol düzenleme çalışmalarını başlatacağız” dedi.


"VATANDAŞLA SÜREKLİ İÇ İÇEYİZ"


Seçim öncesi vatandaşları şehri hep birlikte yöneteceklerinin müjdesini verdiklerini belirten Başkan Albayrak, “Şehrimizi halkımızla birlikte yöneteceğiz demiştik. Bu bizim hizmet felsefemizin ana temelini oluşturuyor. Bunun için muhtarlarımızla çalıştaylar gerçekleştirdik. Muhtarlarımızın içerisinde bir konsey oluşturuyoruz. Muhtarların oluşturduğu konseye belediyede bir oda vereceğim. Onları da yönetime katma gayreti içindeyiz ayrıca Büyükşehir Kent Konseyini de kurduk. Büyükşehir Kent Konseyi’nden de önemli projelerin çıkacağını ümit ediyorum. Tüm sivil toplum kuruluşları ile sürekli irtibat halindeyiz. Şehri birlikte yönetme adına tüm paydaşlarla sürekli iç içeyiz” diye konuştu.


Programda ulaşım master planından tarihsel dokunun ortaya çıkarılması çalışmalarına, eko turizmden çevre düzenlemelerine kadar il genelinde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak damga vuracaklarını dile getiren Başkan Albayrak, Sosyal Belediyeciliğin en güzel örneklerini Tekirdağ’da sergileyeceklerinin altını çizdi.


Armoni FM’de gerçekleştirilen canlı yayın esnasında Başkan Albayrak’a doğum günü pastası sürprizi yapıldı. 18 Şubat’ta 66 yaşına basacak olan Başkan Albayrak, bir gün önce de olsa kendisine yapılan pasta jesti için de Armoni FM Yöneticileri Nilüfer ve Özkan Sobacıoğlu’na teşekkür etti.