Takla atan araç sürücüsü 1, kilometre uzakta bulundu

Takla atan araç sürücüsü 1, kilometre uzakta bulundu

Yayınlama: 07.04.2016
930
A+
A-


Takla atan araç sürücüsü 1, kilometre uzakta bulundu

 

Tekirdağ'da yol ortasındaki su kanalına düşen otomobilin takla atması sonucu meydana gelen trafik kazasında otomobilin sürücüsü olay yerinden bir kilometre uzakta hafif yaralı olarak bulundu.

 


Kaza, Tekirdağ şehir merkezi girişi Bağlar rampasında yakınlarında meydana geldi. İddiaya göre, Çanakkale yönünden İstanbul istikametine seyreden Okan D. (26) yönetimindeki 06 DS 7728 plakalı otomobil, Tekirdağ girişinde virajı alamayarak yolu bölen su kanalına düşerek takla atıp yolda ters döndü. Meydana gelen kazada sürücü polis ekiplerinin tüm aramalarına rağmen olay yerinde bulunamadı.Daha sonra 112'yi arayan sürücü, Olay yerinden yaklaşık bir kilometre aşağıdaki bir benzinliğin arkasında otluk alanda olduğu bildirdi. Sürücünün bulunduğu yere giden AKUT ve sağlık ekipleri Okan D'i hafif yaralı olarak buldu.

 


Kaza sonrası otomobil içerisinden kendi imkanlarıyla çıkan Okan D.'in yürüyerek  kaza mahalline bir kilometre uzağa gittiği öğrenildi. Sağlık ekipleri, AKUT ekibinin yardımıyla yaralı sürücüyü Tekirdağ Devlet Hastanesi'ne götürdü.


Meydana gelen kazanın ardından Tekirdağ Malkara yolunda ulaşım bir süre tek şeritten kontrollü olarak sağlandı. Kaza yapan aracın çekiciyle kaldırılmasının ardından yol tekrar trafiğe açıldı.