Alüminyum Yüklü TIR Şarampole Uçtu

Alüminyum Yüklü TIR Şarampole Uçtu

Yayınlama: 26.12.2015
320
A+
A-

 

Alüminyum Yüklü TIR Şarampole Uçtu

 

Tekirdağ’da direksiyon hâkimiyetini kaybeden Alüminyum plaka yüklü Tır, 30 metrelik şarampole uçtu. Hurdaya dönen araçta sürücü ağır yaralandı.


 

Kaza sabah saatlerinde Tekirdağ Malkara yolu Barbaros kavşağına Üç yüz metre kala meydana geldi. İddiaya göre Malkara yönünden Tekirdağ İstikametine seyir eden Yılmaz B (53), idaresindeki 34 KA 6672 Dorse, 34 ET3665 çekici plakalı Alüminyum yüklü Tır, Bağlar rampasından il merkezine doğru indiği sırada bir aracı solladıktan sonra direksiyon hakimiyetini kaybetti. Hızla orta refüjü aşan Tır karşı şeride geçerek yolun solunda bulunan bir bahçe duvarını yıktıktan sonra 30 metrelik şarampole uçtu.

 

 


Kazayı yolun karşısındaki bir işletmenin gece bekçisi görerek polise ve Ambulansa haber verdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri ve Tekirdağ büyükşehir belediyesine ait kaza kırım ekipleri sürücü kabininde sıkışan sürücü Yılma B’i bulunduğu yerden çıkararak ilk müdahalesini yaptılar. Acıdan feryat eden sürücü daha sonra yukarda bekleyen ambulansla Tekirdağ devlet hastanesine sevk edildi. Kazayı görenler parçalanan TIR’dan sürücünün sağ çıkmasının büyük şans olduğunu ileri sürdüler. TIR’ın üzerinde yüklü olan alüminyum plakalar etrafa saçıldı. Polis olayla ilgili soruşturma başlatırken sürücü Yılmaz B’in göğsünde ve boynunda hasar olduğu öğrenildi.