KOPERATİF BAŞKANINA SİLAHLI SALDIRI

KOPERATİF BAŞKANINA SİLAHLI SALDIRI

Yayınlama: 10.06.2013
366
A+
A-

 

 

KOPERATİF BAŞKANINA SİLAHLI BASKIN 

Tekirdağ’da  seferden men cezası alan bir kamyon şoförü ile beraberindeki ismi öğrenilemeyen bir kişi, Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’ni bastı, kooperatif  yönetim kurulu başkanı ve Ak Parti yönetim kurulu üyesi, yardımcısı ve bir kamyoncuyu tabanca ile vurdu. Vücuduna 3 kurşun isabet eden yönetim kurulu Başkan’ı Ali Rıza Eti ağır yaralandı.


İddiaya göre olay saat 15;00’da  1 Nolu Tekirdağ Taşıyıcılar Kooperatifi’nin Yüzüncüyıl Mahallesi’nde bulunan binasında meydana geldi. İddialara göre zorunlu sefere gitmeyen kamyon şoförü 38 yaşındaki Mehmet Çiçekdağ’a çeşitli nedenlerden 15 gün süreyle sefere çıkmama cezası verildi. Bunun üzerine sinirlenen Çiçekdağ, ruhsatsız tabancası ile kooperatifi bastı.

 

 

 

ETİ'NİN DURUMU AĞIR 

 

Makamında toplantı yapan 1 Nolu Tekirdağ Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı ve AK Parti Tekirdağ İl Yönetim Kurulu Üyesi Ali Rıza Eti’ye ateş etti. Göğsüne 3 kurşun isabet eden 47 yaşındaki Eti, yere yığıldı. Çiçekdağ, makam odasından kaçan Başkan Yardımcısı Doğan Çelikol ve kamyoncu Mustafa Göymen’e de birer el ateş etti.


İŞTE O ANLAR


Olay yerine sevk edilen sağlık görevlileri, yerde yatan başkan ve yardımcısına ilk müdahaleyi olay yerinde yaptı. Daha sonra yaralılar olay yerine sevk edilen 3 ambulansla Tekirdağ Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Göğsüne 3 kurşun isabet eden Başkan Ali Rıza Eti’nin durumunun ağır olduğu, diğer 2 yaralının ise hayat tehlikesinin bulunmadığı bildirildi. Olay sonrası yaralıların yakınları ve partililer hastaneye intikal etti.


 

 

ZANLI YAKALANDI

 

Olaydan sonra yaya olarak kaçan Çiçekdağ, olayda kullanılan silahla birlikte polis tarafından yakalandı. Emniyetteki ilk ifadesinde suçunu kabul eden Çiçekdağ’ın baskının kooperatifin kendisine zorunlu sefere gitmediği için 15 günlük sefer cezası vermesinden dolayı yaptığını söyledi.