Çakıcı Adliye’ye Getirildi

Çakıcı Adliye’ye Getirildi

Yayınlama: 11.06.2015
552
A+
A-

 

Çakıcı Adliye’ye Getirildi

 

Tekirdağ 1. Nolu F Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda tutuklu bulanan Alaattin Çakıcı, Kırıkkale başsavcısını ve cezaevi müdürünü tehdit ettiği iddiası ile Tekirdağ 4. Asliye Ceza Mahkemesi’nde ifade verdi.


Alattin Çakıcı, Kırıkkale F Tipi Ceza İnfaz Kurumu’ndan tutuklu bulunduğu sırada hasta annesinin ziyaret etmesine izin verilmemesi üzerine Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcısı ve Cezaevi Müdürü için “Annem ölürse kendilerini toprağa gömerim” ifadelerini kullandığı için Ankara 24. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından açılan soruşturma üzerine hakim karşısına çıktı.


Yaşanan sürecin ardından bir hafta sonra Çakıcı’nın İstanbul’da bulunan hasta annesinin ziyaretine izin verildi. 15 Kasım 2014 tarihinde İstanbul’a getirilen Çakıcı, annesiyle görüştükten sonra Kırıkkale yerine Tekirdağ 1. Nolu F Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na nakledilmişti. Yaklaşık 7 aydan bu yana Tekirdağ tutuklu bulunan Çakıcı, Başsavcı ve Cezaevi Müdürü hakkında söylediği sözler nedeniyle savunma verdi. Saat 14:00 sıralarında geniş güvenlik önlemleri altında cezaevinden alınan Çakıcı, Tekirdağ Adliyesi’ne getirildi.4. Sulh Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya katılan Çakıcı, Hakim Şafak Albayrak’a savunma verdi.Savunmasında “Ben hasta olan annemle görüşmek istediğimde bana izin verilmemişti” diyen Çakıcı, “Ben de söz konusu annem ölürse sizin huzurunuzda ifade ediyorum kendilerini toprağa gömerim diye söyledim. Ve bu sözlerimden sonra duruşmada bulunan iddia makamına da lütfen bunu kayıt altına alın kendi hakkımda suç duyurusunda bulunuyorum dedim.” dedi.


Başsavcı ve Cezaevi Müdürü hakkında söylediği sözlerine sahip çıkan Çakıcı “Başsavcı Osman Kaçar ve Cezaevi Müdürü Mustafa Şahin’e söz konusu sözleri söylediğim doğrudur. Benim annem sağdır ancak kendileri Azrail ile erken karşılaşmak istiyorlarsa benim buna bir sözüm yoktur.” şeklinde savunma yaptı. 


Çakıcı’nın avukatı Mehmet Sinan İnce, müvekkilinin Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcısı ve Cezaevi Müdürü’ne söylemiş olduğu sözler nedeniyle açılan soruşturma kapsamında mahkemede ifade verdiğini belirtti. Müvekkilinin sözlerinin arkasında durduğunu ifade eden İnce, “Yalnız bütün Türkiye Cumhuriyeti ve dünya bilmektedir ki, sayın Alaattin Çakıcı, eğer istemiş olsaydı şu an o iki şahıs da toprağın altındalar dı ve nefes almıyorlardı.” Açıklamasını yaptı.