Akgün’den Kurban Bayramı Mesajı

Akgün’den Kurban Bayramı Mesajı

Yayınlama: 11.09.2016
178
A+
A-

 

Akgün'den Kurban Bayramı Mesajı


AK Parti Tekirdağ Milletvekili Metin Akgün, Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

 

Bayramlar ortak değerler çerçevesinde, insanları birbirine yakınlaştıran, milletimizin birlikte yaşama ve aydınlık bir geleceği bir arada kucaklama arzusunu tazeleyen özel günlerdir.


İnsanlarımızın birbirlerini sevgiyle ve sevinçle kucakladığı, toplumda sosyal dayanışma ve barış ruhunun egemen olduğu, akrabalık ve dostluk bağlarının güçlendiği bir bayrama daha kavuşmanın büyük mutluluğunu yaşıyoruz.  Kırılan gönüllerin onarıldığı, dargınlıkların unutulduğu, kaynaşma ve birlik olma duygusunun perçinlendiği bu günler toplumsal yaşantımızda müstesna bir yere sahiptir.


Bulunduğumuz bu güzel coğrafyada derin kültürel zenginliklerimizin ve manevi değerlerimizin kazandırdığı dayanışma ruhu bizim en büyük enerji kaynağımızdır. Toplumsal dayanışmanın en güzel örneklerinden olan bayramlarımızaynı zamanda toplumda kardeşlik, dayanışma ve yardımlaşma bilincinin gelişmesine, sevgi ve dostluğun yaygınlaşmasına da zemin hazırlamaktadır. Birlikteliğe her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olan şu günlerde, bayramları bir fırsat olarak değerlendirmeli, sevgi, saygı ve hoşgörü çerçevesinde birbirimize kenetlenmeliyiz.


Bu duygu ve düşüncelerle tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutlar, bayramın tüm insanlık için barışa, sevgiye, kardeşliğe ve yardımlaşmaya vesile olmasını temenni eder, sevgi ve saygılarımı sunarım.