AK PARTİ MALKARA’DA İLÇE BAŞKANINI ARIYOR

AK PARTİ MALKARA’DA İLÇE BAŞKANINI ARIYOR

Yayınlama: 25.03.2016
523
A+
A-

 

AK PARTİ MALKARA'DA İLÇE BAŞKANINI ARIYOR

 

AK Parti Malkara İlçe Başkanı Bulut Yıldırım’ın işleri ve ailevi nedenleri dolayısı ile istifa etmesinin ardından Malkara’da AK Parti İlçe Başkanlığına getirilecek isim merak konusu oluyor.
  

Birçok adayın isminin geçtiği AK Parti İlçe Başkanlığına getirilecek isim için AK Parti İl Başkanlığı da ince eleyip, sık dokuyor. 
   


AK Parti İl Başkanlığının bazı isimlerinin Malkara’da halk arasında isim yoklaması yaptığı,  delegelere de telefon ile sorulduğu bazı kesimlerce dillendirilirken, AK Parti İl Yönetiminin seçilecek adayın partiyi 2019 seçimlerine götürecek ve İlçede Belediye Başkanlığını alacak bir çalışma yapacak kişinin olmasını istiyor.
   


AK Parti İlçe Başkanlığı için aday adaylarından ismi geçenlerden biri de genç iş adamı Biray Yay.
Genç yaşta siyasete atılan,3 Kuşak aileden siyasetçi olan ilçede de her kesimden sevilen iş adamı Yay görevden kaçmayacaklarını deklare ederek, "bu kutsal davanın bir neferi olarak görev verildiği takdirde maddi ve manevi olarak partinin başarısı için çalışacaklarını, Belediye Başkanlığını yeniden kazanacaklarını" ifade etti.
   


Siyasi ve iş çevrelerince de sevilen Biray Yay,ın İl teşkilatınca da taktir edildiği öğrenildi.BİRAY YAY KİMDİR; 20 Mayıs 1982 Malkara Kozyörük doğumludur. İlkokulu Kozyörük’te, Ortaokul ve Liseyi Malkara’da bitiren Biray Yay, aile şirketlerinin başına geçerek iş hayatına atıldı. Halen Yaylar Petrol, Madencilik şirketlerinin başında olan İş adamı Biray Yay Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi, Organize Sanayi Bölgesi Mütevelli Heyeti,  Tüketici Hakem Heyeti, Spor Dernekleri Başkanlığında bulundu.
   

Dedesi Rasim Yay’ın Demokrat Parti, Anavatan Partisi Belde Başkanlıkları ve Belediye Başkanlıkları, Babası Hasan Basri Yay’ın Demokrat Parti ve AK Parti Belediye Başkanlıkları, Siyasi Parti Başkanlıkları dönemlerinde siyasetle tanışan Biray Yay, birçok STK’larının yönetim ve üyeliklerinde bulunuyor.