AK Parti’den Güney Doğuya Yardım Eli

AK Parti’den Güney Doğuya Yardım Eli

Yayınlama: 08.02.2016
192
A+
A-

 

AK Parti'den Güney Doğuya Yardım Eli

 

AK Parti Tekirdağ İl Başkanlığınca Güneydoğu Anadolu Bölgesinde terörden etkilenen vatandaşlar için toplanan bir TIR insani yardım malzemesi, törenle Diyarbakır’a uğurlandı.


Yardımların devam edeceğini ifade eden NİŞANCI, şöyle konuştu: "Devletimiz terörden ötürü evlerini terk eden ve zorunlu olarak başka ilçelere, mahallelere göç eden vatandaşlara her türlü yardımı yapmıştır. Biz de ilimizde başlattığımız kampanya ile onlara desteğimizi gösteriyoruz. İhtiyaç malzemelerinin temin edilerek isteyen ailelere verilmesini sağlayacağız. Şimdi Tekirdağ’dan yardım TIR’ı yola çıkıyor ve Diyarbakır’a gidiyor. Biz birlikte Türkiye’yiz ve hep birlikte kardeşiz. Bu kardeşliğimizin nişanesi olarak da böyle bir etkinliğe destek veriyoruz. Bu yardım devam edecektir. Çünkü biz birlikte Türkiye’yiz, birlikte yaşama iradesi sergiliyoruz. Biz AK Parti olarak her türlü teröre karşı kardeşlerimizin yanındayız’ dedi.

 


YARDIMA MUHTAÇ HERKESİN YANINDAYIZ


AK Parti İl Başkanı Ahmet AKÇAY da teşkilat olarak her zaman yardım bekleyenlerin yanında olduklarını söyledi. AKÇAY, ''daha önceki süreçlerde Türkmen kardeşlerimize yardımda bulunduklarını belirterek şunları söyledi:bugün de Güneydoğu’da ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin yanında olduğumuzu gösteriyoruz. Teşkilat olarak nerede bir yardıma muhtaç varsa onun yanındayız anlayışıyla hareket ediyoruz. Vatandaşlarımız alın terlerleriyle kazandıklarını Güneydoğu’daki kardeşlerine göndererek inançlarından doğan kardeşlik duygusunu göstermişlerdir. İşte bu kardeşlik duygusu bir binanın tuğlaları, bir vücudun azaları gibi olmayı gerektirir.Bu bizim bin yıllık bir medeniyetimizin ve inancımızın gereğidir. Allah yardımlarımızı kabul etsin.” dedi.


TERÖRLE ALAKALI KARARLI ADIMLAR ATILIYOR


AKÇAY, ‘Güneydoğu’da terörle mücadele konusunda hükümetin ve devletin kararlı adımlar attığını, güvenlik noktasında asayişi sağladığını bildirdi. AKÇAY, ‘Kardeşlik duygularımızı pekiştirmek, birlik ve beraberlik duyguları içerisinde olduğumuzu gösterme adına teşkilatlarımız Güneydoğu’daki illerimize, mağduriyet yaşayan vatandaşlarımıza yönelik de yardım kampanyası düzenlenmiş durumdadır. Bu duyarlılıktan dolayı teşkilat mensuplarımıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”


Konuşmalardan sonra yardım TIR’ı Diyarbakır’a gitmek üzere yola çıktı.