MHP’den 2 Transfer Daha

MHP’den 2 Transfer Daha

Yayınlama: 19.01.2015
152
A+
A-

 

MHP'den 2 Transfer Daha

 

AK Parti Tekirdağ 5. Olağan kongresi geçtiğimiz günlerde Atatürk Kapalı Spor Salonunda gerçekleşti.


Gerçekleşen kongre'de Ahmet Akçay 385 oy alarak Tekrardan AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Oldu. Kongre'ye Başbakan Ahmet Davutoğlu da katıldı.  Yerel seçimlerin ardından atanarak görevi devir alan Ahmet Akçay kongrede seçilerek İl Başkanı oldu.  Atatürk kapalı spor salonunda gerçekleşen kongre'de iki aday çıkarak delegelerden oy alma yarışı içerisine girdiler.


EYÜP KANAR LİSTEYE GİRMEDİ


385 oy alarak İl Başkanı olarak seçildiği kongrede Ahmet Akçay'ın yönetim kurulu listesinde ise değişiklikler vardı. Yerel seçimlerin ardından atanarak görevi devir alan Ahmet Akçay'ın İl Başkan Yardımcılığını ve Vekilliğini yürüten Eyüp Kanar Kongre'de Ahmet Akçay'ın listesinde yer almadı. Eyüp Kanar'ın listede yer almaması ise Eyüp Kanar'ın milletvekili aday adayı olmayı düşündüğü  için olduğu öne sürüldü.


MHP'DEN İKİ TRANSFER DAHA


AK Parti 5. olağan kongresinde Ahmet Akçay'ın listesinde ki ilginçlikler bununla da sınırlı kalmadı. Milliyetçi Hareket Partisine uzun süre hizmet etmiş olan Hamdi Şılga ve Ali Kula'da İl Başkanı seçilen AKÇAY'ın listesine girerek il yönetim kurulu üyesi oldular.