YEL ” Atatürkçü CHP’den ziyade Apo’cu bir CHP oluşuyor …”

YEL ” Atatürkçü CHP’den ziyade Apo’cu bir CHP oluşuyor …”

Yayınlama: 15.02.2016
389
A+
A-

 

YEL '' Atatürkçü CHP'den ziyade Apo'cu bir CHP oluşuyor …''

 

AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa YEL Cumhuriyet Halk Partisine yüklendi.


Mecliste ki görevinin bitmesinin ardından her hafta yaptığı gibi Tekirdağ gelerek ilçeleri ve mahalleleri dolaşan AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa YEL Çorlu'da katıldığı bir radyo programında CHP hakkında ağır iddialarda bulundu. Cumhuriyet Halk Partisinin Atatürkçü çizgisinden çıktığını ve Terör Örgütü Lideri Apocu bir görüntü içerisinde olduğunu belirtti.


'' HDP İLE BİRLEŞİK BİR CHP VAR ''


Radyo Programında açıklamalarda bulunan AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa YEL '' Vekil olduğumuzdan bu yana geçen 3 aylık süreci vatandaşlarımız merak ediyor olabilir mecliste ki görüntü nedir ? nasıldır ? diye. Ben hayretler içerisinde kaldığım bir konuyu özellikle paylaşmak istiyorum. Benim görebildiğim kadarıyla mecliste şuanda aslen 2 tane parti var. Her ne kadar hukuken 4 tane gözükse de fiilen 2 tane parti var. Bir tanesi AK Parti, bir tanesi de HDP ile birleşik CHP'' diyerek konuşmasına devam etti.


'' MECLİSTE AYIRT EDEMİYORUZ ''


Çorlu'da katıldığı bir programda konulan Milletvekili YEL CHP'de eksen kayması olduğunu belirttiği konuşmasında ''  Bunu çok üzülerek söylüyorum aslında. Ben CHP'ye gönül vermiş vatandaşlarımıza da bu konuyu göz ardı etmemelerini diliyorum. Yeni vekil olduğumuz içim mecliste genel kurul salonuna girdiğimizde bir milletvekili orada konuşuyorsa biz zaman zaman kendi arkadaşlarımızla birbirimize soruyoruz. Acaba HDP'li bir vekil mi ? yoksa CHP'li mi ?. Hakikaten bu soruyu çok sorduğumuz oldu. '' dedi.


''ATATÜRKÇÜ DEĞİL, APOCU CHP ''


Cumhuriyet Halk Partisinin Atatürkçü çizgisinden çıktığının altını çizen YEL; '' Açılan hendekler, konulan barikatlar yani Güneydoğu'da karşılaşılan sorunlar ile ilgili hükümetimizin göstermiş olduğu çözümler konusunda ki gayreti engelleyen iki parti var HDP ve CHP . Ben diyorum ki artık Atatürkçü CHP'den ziyade Apo'cu bir CHP oluşuyor herhalde. Bu hususu Trakya'da CHP'ye gönül vermiş vatandaşlarımızın göz ardı etmemeleri gerekiyor.'' diyerek konuşmasını noktaladı.