” AK Parti Sözünde Duruyor ”

” AK Parti Sözünde Duruyor ”

Yayınlama: 05.02.2016
223
A+
A-

 

'' AK Parti Sözünde Duruyor ''

 

AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa YEL, AK Parti'nin seçimden önce verdiği sözleri öncelik sırasına göre hayata geçirdiğini belirten bir basın açıklaması yayınladı.


YEL, yaptığı yazılı açıklamada, 1 Kasım Seçimlerinde, yeniden ilk günkü aşkla koşmaya başladıklarını dile getirerek, "Milletimiz bize güvendi ve emanetini omuzlarımıza yükledi. Milletin o aziz emanetini yere düşürmedik ve düşürmeyeceğiz. Şimdi alnımızın akıyla, milletimizin huzurunda verdiğimiz sözleri hayata geçirmenin haklı gurur ve heyecanını yaşıyoruz. Seçimden önce ne söz verdiysek şimdi onları  birer birer gerçekleştiriyoruz. Bizim sözümüz senettir. Ve biz söz verdik mi yaparız " dedi.


SEÇİM VAATLERİ HAYATA GEÇİYOR


Seçim öncesi verilen vaatlerin yerine getirilmek için çalışmaların devam ettiğinin altını çizen Tekirdağ Milletvekili Mustafa YEL çalışmaları biten vaatler hakkında bilgilendirmede bulundu. AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa YEL ; ''Yeni iş kuran gençlerimize üç yıl boyunca gelir vergisi muafiyeti sağlıyoruz. Böylelikle, genç girişimcilerden ilk defa gelir vergisi mükellefiyeti tesis edilen tam mükellef gerçek kişilere, elde ettikleri gelirlerin 12 bin 600 TL'ye kadar olan kısmı için kazanç istisnası sağlanmaktadır. Ticari kazancı basit usulde vergilendirilen esnafın yıllık 8 bin TL'ye kadar kazançlarından vergi alınmayacaktır.'' dedi.


KADIN MEMURLARI İLGİLENDİREN YASA


Mecliste çalışmaları biten seçim vaatleri hakkında basın açıklaması yayınlayan YEL ; ''Memurların doğum ve evlat edinme sonrası ücretsiz izin süreleri memuriyet kıdeminde dikkate alınacaktır. Böylelikle, memurların doğum sonrası aylıksız izinde geçirdikleri süreler kademe ve derece intibakında değerlendirilecektir. Kadın memurlara doğuma ve evlat edinmeye bağlı olarak çocuk sayısına bağlı olarak belirli sürelerle yarı zamanlı ve tam ücretli çalışma hakkı getirilmektedir. Böylelikle, kadın memurlara doğum yapmaları halinde analık izni sonrasında birinci doğumda 2 ay, ikinci doğumda 4 ay, sonraki doğumlarda ise 6 ay süreyle günlük çalışma süresinin yarısı kadar, mali ve sosyal haklarda herhangi bir kesinti yapılmaksızın çalışma imkânı tanınması amaçlanmaktadır. Söz konusu haklardan evlat edinenlerin de aynen yararlanmaları sağlanmaktadır.'' diyerek konuştu.


POLİS VE JANDARMANIN EK GÖSTERGELERİNE ZAM


Polis ve Jandarma'nın  ek göstergelerine zam geldiğini belirten AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa YEL ;''Polislerin emniyet hizmet tazminatı yüzde 25 artırılmaktadır. Polislerin, uzman jandarmaların ve uzman erbaşların 2 bin 200 olan ek göstergeleri 3 bine çıkarılmaktadır. Uzman erbaşların birinci dereceye kadar yükselebilmelerine ve yedi hizmet yılını tamamlamış olanlarının kamu kurum ve kuruluşlarına geçebilmelerine imkan sağlanmaktadır.'' dedi.


YEM VE GÜBREDE KDV KALKTI


AK Parti'nin çiftçilere yönelik vermiş olduğu vaatlerin en büyüğü olan yem ve gübrede KDV'nin kalktığının müjdesini  verdi. Milletvekili YEL ; ''Yemde ve gübrede KDV kaldırılmıştır. Böylelikle, tarım ve hayvancılık sektörünün önemli girdilerinden olan gübre ve yem KDV istisnası kapsamına alınarak tarım ve hayvancılık sektöründe faaliyette bulunan üreticilerin üzerindeki vergi yükü ve üretim maliyetleri düşürülecektir.'' dedi.