AK Parti Milletvekilleri Mazbatalarını Aldılar

AK Parti Milletvekilleri Mazbatalarını Aldılar

Yayınlama: 18.06.2015
266
A+
A-

 

AK Parti Milletvekilleri Mazbatalarını Aldılar

 

7 Haziran Genel Seçimlerinde milletvekili seçilerek Tekirdağ'ı Ankara'da temsil edecek olan AK Parti Milletvekilleri Mustafa Yel ve Ayşe Doğan Tekirdağ Adliyesine gelerek mazbatalarını aldılar.

 

Tekirdağ Adliyesinde gerçekleşen mazbata törenine,AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay, İl Yönetim Kurulu üyeleri,  AK Parti Çorlu İlçe Başkanı İsmet Albayrak, AK Parti Süleymanpaşa ilçe başkanı Cüneyt Yüksel ve çok sayıda partili katıldı.

 

Adliye çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa YEL 7 Haziran Genel Seçimlerini değerlendirdi. YEL ''Biz milletimizin iradesine her zaman olduğu gibi saygılıyız. Bu konuda daha nasıl bu millet bizi tek başımıza iktidara getirdiyse bu sefer de verdiği oylarla bir koalisyon hükümetinin kurulmasını arzuladığını gösterdi. Bu bakımdan biz parti olarak sorumluluktan hiçbir şekilde kaçmadık. Bundan sonra da kaçmayacağız. İçerisinde AK Parti'nin olmadığı herhangi bir hükümetin de bu ülkeyi yönetemeyeceğini düşünüyoruz. Bu bakımdan dün Sayın Başbakanımız ve Genel Başkanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'nun başkanlığında yapmış olduğumuz toplantıda kendisinin de ifade ettiği gibi AK Parti yine bu seçimin aslında galibidir. Her ne kadar oy oranımız düşse de galibidir. Ancak Türkiye'de ve dış çevrelerde görüyoruz ki, en az oy alanı seçimi kazanmış gibi göstermeye çalışılan bir durum var. İşte biz buna karşı bir mücadele veriyoruz.'' diye konuştu

 

'' HER YERDEN OY ALABİLMİŞ TEK PARTİ AK PARTİDİR''

 

7 Haziran Genel Seçimlerinde  milletin iradesinin teşekkül ettiğini belirten YEL ; "Yine milletin iradesini teşekkül ettiği ve Türkiye'nin her yerinden oy alabilmiş olan yine AK Partidir. Bu bakımdan biz sorumluluklarımızdan hiçbir şekilde kaçmadan yine milletimizin bizlere vermiş olduğu görevin bilinci içerisinde bu aziz milleti hükümetsiz asla bırakmadan yolumuza devam edeceğiz. İnşallah bugüne yaklaşık olarak 13 yıldan beri iktidarımız döneminde yapmış olduğumuz Türkiye'yi kalkınma hamlesini bundan sonraki iktidarımızda da yaşatmaya devam edeceğiz .'' şeklinde konuştu.

 

'' MESAJ ALINMIŞTIR ''

 

7 Haziran Genel Seçimlerinin yeni Türkiye'nin doğum sancıları olduğunu vurgulayan Tekirdağ Milletvekili Mustafa YEL ; "Vatandaşın bizlere neler demek istediğini aldık. Bu konuda yeni Türkiye'nin oluşabilmesi için sancılı bir dönem ve bunu da biz doğum sancısı olarak nitelendiriyoruz. Bu doğum sancısının sonucunda da inşallah yeniden Türkiye'de bir oluşum olacak ve AK Parti'nin milletimize bu güne kadar kazandırmış olduğu hem yatırım hamleleri hem de temel hak ve özgürlüklerin her türlü kazanımların artarak kazanabileceği bir yeni Türkiyekurulacak. Biz Tekirdağ milletvekili olarak da azimle kararlılıkla yürümeye devam edeceğiz'' diyerek sözlerini noktaladı.