KONGRE’DE BİR ADAY DAHA ÇIKIYOR

KONGRE’DE BİR ADAY DAHA ÇIKIYOR

Yayınlama: 26.09.2014
228
A+
A-

 

KONGRE’DE BİR ADAY DAHA ÇIKIYOR

 

AK Parti’de  Kongreye  gitmeye hazırlanan İl Başkanı Ahmet Akçay’ın karşısına Mehmet Şık’ın aday olacağı  kaydedildi.Parti içerisinde ki  Muhaliflerin Şık’ın genel merkez adaylığının onaylanmaması halinde ortaya başka bir isim atacakları öğrenildi.


MEHMET ŞIK YENİDEN SAHNEYE ÇIKIYOR


Kongreye kısa bir süre kala AK Parti’de kazan kaynamaya başladı. Aday olacağını basın karşısına açıklayan mevcut başkan Akçay’ın karşısındaki ilk rakip belli oldu. AK Parti’nin eski il başkanı Mehmet Şık’ın da il başkanlığı için aday olduğu ve yakın çevresi ile bu durumu paylaştığı belirtildi. Akçay muhaliflerinin Şık’ı desteklediği kaydedildi.


GENEL MERKEZ ONAYLAMAZSA SADIK BAŞ İSMİ ÖN PLANDA


Parti içindeki güçlü muhalefet Mehmet Şık’ın genel merkez tarafından adaylığının onaylanmaması halinde devreye yine parti içinde güçlü bir isim olan İl Başkan Yardımcısı Sadık Baş’ı sokacak. Akçay’a karşı Baş’ın yarışacağı gelen bilgiler arasında.


SÜLEYMANPAŞA’YA İRFAN BALCI


Öte yandan aynı muhalif ekibin, Süleymanpaşa İlçe Başkanı Cüneyt Yüksel’e karşı da İrfan Balcı’yı devreye sokacağı ileri sürüldü. Şık’ı destekleyen ekibin başarılı olması halinde Yüksel’e karşı Balcı ile ittifak yapılacağı öğrenildi. Şık ve Balcı’nın aynı tarafta yer aldığı aktarıldı. 


AHMET KAMBUR UZAK DURUYOR


Akçay’a karşı Ahmet Kambur ve ekibinin aday çıkartacağı dedikoduları da Akçay’ın A takımı tarafından dillendirilmeye başlandı. Kambur’a yakın isimler ise iddiaları yalanladı. Kambur’un parti içi muhalefetin içinde bulunmayacağı kaydedildi.