Kanserle Mücadelede Emin Adımlarla İlerleniyor

Kanserle Mücadelede Emin Adımlarla İlerleniyor

Yayınlama: 04.02.2016
338
A+
A-

 

Kanserle Mücadelede Emin Adımlarla İlerleniyor

 

4 Şubat  Dünya Kanser Günü vesilesi ile Tekirdağ Devlet Hastanesi Radyasyon Onkolojisi Kliniğini ziyaret ederek hastalarla kısa süreli sohbet gerçekleştirdi. Ziyaretin ardından kısa bir açıklama gerçekleştiren İl Başkan Yardımcısı Galip ÖGE, kanserin nedenleri ve mücadele yollarını istatistiki bilgilerle ışığında bir açıklamayla kamuoyuna duyurdu.

 


'' KANSER OLMAK DÜNYA'NIN SONU DEĞİLDİR ''


Hastane bahçesinde açıklama yapan İl Başkan Yardımcısı ÖGE, ‘ Kanser hastalığı hakikaten ölümcül noktalara varacak kadar ciddi ancak erken tanı ile de mücadelesi var olan bir hastalıktır. Dünya da Kanser ölümcül bir hastalıkmış, tedavisi yok mu gibi yanlış algılar var. Bu algıları değiştirebiliriz.Kanser olmak dünyanın sonu değildir.Kanser ile mücadelede destek ve motivasyon önemlidir.Bilinenin aksine Kanser teşhisi konulmuş insanlar mesleki hayatlarına, günlük yaşantılarını devam ettirebilirler. Kanserde en önemli aşama erken tanı aşamasıdır.Erken evre kanserler daha az ölümcül olduğu ve geç evre kanserlere göre daha iyi tedavi edilebildiği için, erken tanı ve kanserden iyi sonuç elde etmek için farkındalık yaratılırsa bu noktada önemli bir mesafe katedebiliriz.'' dedi.

 


AK Parti hükümetinin kanserle mücadelede attığı adımlara dikkat çeken İl Başkan Yardımcısı Galip ÖGE ; '' Hükümetimiz de kanser hastalarıyla ilgili çalışmalarına devam etmekte olup, İlimizde de vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sağlamak adına Tekirdağ’da Onkoloji Hastanesi yapılması için çalışmalarımız da devam etmektedir. Bu bakımdan 4 Şubat Dünya Kanser Gününde kanser hastalığına yakalanan tüm vatandaşlarımıza Allah’tan acil şifalar diler, bu hastalıkla mücadele kapsamında çalışan tüm sağlık personelimize kolaylıklar dileriz.'' diyereek konuşmasını noktaladı.