AK Parti’de İlçe Başkanları Belli Oldu.

AK Parti’de İlçe Başkanları Belli Oldu.

Yayınlama: 12.07.2014
223
A+
A-

 

AK Parti’de İlçe Başkanları Belli Oldu.


 

Geçtiğimiz günlerde AK Parti Tekirdağ İl Başkanlığında 7 İlçe başkanı görevden alınmıştı. Dün gece saatlerinde Görevden alınan 7 ilçe’den 6 sının ataması yapıldı.


 

 


AK Parti İl Başkanlığına gerçekleştirilen İlçe başkanlığı aday adaylıklarının ardından gerçekleşen mülakatlar sonrasında genel merkeze giden adaylar arasından atamalar gerçekleştirildi. Atamalara Göre İlçe başkanları şöyle ;SÜLEYMANPAŞA İLÇE BAŞKANLIĞINA TECRÜBELİ İSİMTekirdağ’da gerçekleşen ilçe başkanlıklarının  ataması bir ilçe dışında bitti. Tekirdağ’ın merkez ilçesi olan Süleymanpaşa İlçe başkanı Av. Yavuz Avcı oldu. AK Parti’de tecrübeli bir isim olan Av. Yavuz Avcı sırasıyla İl Yönetim Kurulunda İl Başkan Yardımcılığı ve Ar-Ge Birim Başkanlığı, İl Başkan Yardımcılığı ve Yerel Yönetimler Başkanı ve Son olarak 30 Mart yerel seçimlerinde İl Seçim Koordinasyon Merkezi başkanlığı yapmıştı.

 

 ERGENE’DE İBRAHİM ÖZCAN İLE YOLA DEVAMTekirdağ’ın çiçeği burnunda ilçesi Ergene de ise eski İlçe başkanı ile yola devam kararı alındı. Tekirdağ’ın büyükşehir belediyesi olması ile birlikte ilçe olan Ergene de 30 Mart yerel seçimlerinden önce atanan ve seçim sürecinde aktif rol alan ilçe başkanı İbrahim Özcan tekrardan AK Parti Ergene ilçe başkanı oldu.


 


MARMARA EREĞLİSİNE BAYAN İLÇE BAŞKANITekirdağ’da kısa süre önce görevden alınan ilçelerden birisi ise Marmara Ereğlisi idi. Marmara Ereğlisi ilçe başkanlığına ise Yerel seçimlerde Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı olan Betül Sarıkurt atandı.


 


ŞARKÖY’E HATİP ŞİRAZi BATIŞarköy ilçesinde ise  il başkanlığında ve Genel merkezde gerçekleştirilen istişareler sonucunda 30 Mart yerel seçimlerinde Şarköy Belediye Başkan Adayı olan Hatip Şirazi Batı İlçe Başkanlığına getirildi.


 


KAPAKLIYA ATAMA YAPILMADITekirdağ’ın büyükşehir olması ile birlikte ilçe olan Kapaklı’da ise durum biraz karışık gibi gözüküyor. 6 ilçenin ataması yapılırken Kapaklı’da henüz atama yapılmadı. Edinilen bilgilere göre Kapaklı’da İlçe başkanlığına aday olan 3 isim ile tekrardan istişare edildikten sonra karar verilecek ve ataması gerçekleşecek.ÇORLU VE SARAY’DA KAN DEĞİŞİMİGörevden alınan diğer iki ilçede ise kan değişikliğine gidildi. AK Parti Tekirdağ İl Başkanlığının yapmış olduğu mülakatlar ve Genel merkezde gerçekleşen istişareler sonucunda Saray İlçe Başkanlığına Özkan Yaman, Çorlu İlçe Başkanlığına ise İsmet Albayrak oldu.