Eşkinat’ın 2 Yılını Değerlendirdi

Eşkinat’ın 2 Yılını Değerlendirdi

Yayınlama: 01.04.2016
282
A+
A-

 

Eşkinat'ın 2 Yılını Değerlendirdi


AK Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Cüneyt Yüksel, 30 Mart yerel seçimlerinin üzerinden 2 yıl geçmesinin üzerine Süleymanpaşa Belediyesi hakkında bir değerlendirme açıklaması yayınladı.

 


2 yıl içerisinde vatandaşların çektiği çileye Süleymanpaşa Belediyesinin duyarsız kaldığını belirten Yüksel ; '' CHP’li Süleymanpaşa Belediyesi 2014 Yılında İlimizin Büyükşehir olması hasebi ile adeta yeni kurulmuş bir belediye olarak 0 (Sıfır) Borç ve 140.000.000 TL’lik bütçe ile hizmete başlamıştır. 2014 Yılı Bütçesi ile ilgili AK PARTİ Grubu olarak önerilen bütçeye iyi niyet çerçevesinde o tarihte onay verdik. Bir yılın sonunda gördük ki bu kadrolar kendi hazırladıkları bütçenin ancak %34 ünü gerçekleştirebilmişlerdi. Geçen 2 yıl zarfında CHP’li bu belediyenin de bir önceki CHP’li Belediye yönetimi gibi halkımıza verebileceği hiçbir şey olmadığını, halkımızın gerçek ihtiyaç ve taleplerinden habersiz olduğunu, vatandaştan tamamen kopuk bir yönetim sergilediğini görmekteyiz.'' dedi.


ÇİÇEK BÖCEK BELEDİYECİLİĞİ YAPIYORLAR


Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ın Çiçek böcek belediyeciliği yaptığını belirten AK Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Cüneyt Yüksel ''Sayın EŞKİNAT 2 yıllık süre içerisinde; Şehrin muhtelif yerlerine 220.000.TL bedel ile 8 adet heykel, hafta sonları müzik dinletileri ve tiyatro oyunlarından başka bir icraat ortaya koyamamıştır. (Tiyatro demişken Belediye Salonunun içler acısı durumu nedeni ile ülke genelinde düştüğümüz durumu da unutmayalım.) İşletmeciliğini Belediyeye Ait olan şirketle yaptığı Çay Bahçeleri ve Simit Tezgahları ile hizmet diye halkımızın gözünü boyamaktadır. Asli vazifesi olan tüm işlerini bırakmış adeta ÇİÇEK BÖCEK BELEDİYECİLİĞİ yapmaktadır. Oysaki bir önceki CHP’li Belediye döneminde ihalesi yapılan,Şehrin AltYapı çalışmaları ile birlikte, ilçemizin tüm sokakları TARIM ARAZİSİ’ne dönmüştür. Vatandaşımız yazın Tozdan, kışın Çamurdan sokaklarda yürüyememektedir. İş bilmezliklerinden dolayı vatandaşımızdan tepki aldıklarında ise ‘’CHP teşkilatları’’ aracılığı ile yapılan Altyapı Çalışmalarından sanki hükümet sorumluymuş gibi bir algı oluşturmaktadırlar.'' diyerek konuştu.


SÜLEYMANPAŞA'DA İŞSİZLİK HAT SAFHADA


CHP belediyelerinin vaatlerini yerine getiremediğinin altını çizen İlçe Başkanı Yüksel ''Sahil yolunda kendi yaptıkları bir tane üst geçitleri yok, Kapalı ve Açık Otopark yapmak bir kenara var olanlarıda kapattılar, Şehir içi trafiği, 100. Yıl, Baykallar ve Hürriyete giriş çıkışlarda araç kuyruğu km’leri buluyor.Vaatlerinde 50.000 kişiye iş olanağı sağlayacaklarını söylüyorlardı. Şimdiki durumda ise ilçemizde işsizlik hat safhada. Bilindiği gibi Valiliğimizin başlattığı TORSAB’a (Tekirdağ Organize Sanayi Bölgesi) Sn. Eşkinat hiçbir alternatif ortaya koymadan karşı çıkmış bu nedenle İlçemizde yaşayan en az 15.000 vatandaşımızı böyle bir imkandan mahrum edilmişti.'' diyerek sözlerini noktaladı.