AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Belli Oldu

AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Belli Oldu

Yayınlama: 20.01.2015
330
A+
A-

 

AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Belli Oldu

 

AK Parti İl Gençlik kolları başkanlığı 8 aylık bir sürenin ardından belli oldu.


Geçtiğimiz yerel seçimlerin ardından görevden alınan İl Başkanlarının ardından istifa eden İl Gençlik Kolları Başkanı Atamer Örü il yönetim kuruluna geçmişti. İl Yönetim kurulu üyeliğine geçen Av. Atamer Örü'nün ardından 8 ay İl  Gençlik Kolları Başkanı belirlenemeyerek boş kaldı. Geçtiğimiz haftalar da 3 adayın Ankara'ya giderek İl Gençlik Kolları Mülakatına girmelerinin ardından 5. Olağan İl Kongresinin ardından İl Gençlik Kolları Başkanının ataması ise yapıldı.


AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanlığı için 8 ay sonra atanan isim Çorlu İlçe Gençlik Kolları Başkanı Av. Cem Karaca Oldu, uzun süredir Çorlu ilçe gençlik kolları başkanı olarak siyaset yapan Karaca, Çorlu'da gençlik kolları teşkilatı olarak yapmış olduğu çalışmalar beğeni toplamıştı. Geçtiğimiz gün akşam saatlerinde İl Başkanlığı açıklanan Cem Karaca " Atamer Başkan görevi bırakmasının ardından 3 aday şeklinde  genel merkeze gitmiştik, bize istişarelerin devam edeceği söylendi ve hemen akabinde Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı değişimi oldu sonrasında tekrardan 3 aday olarak gidip görüşmemiz yaptık ve son olarak geçtiğimiz Pazartesi günü İl Gençlik Kolları görevini bana tebliğ ettiler. İnşallah alnımızın akıyla bu görevi yerine getireceğiz." dedi.


İLK ÇALIŞMA SOSYAL MEDYA'DA OLACAK


AK Parti İl Gençlik kolları başkanlığına atanan Av. Cem Karaca sosyal medya da gençlik kolları olarak eksik olduklarını gerçekleşecek kongrelerin ardından sosyal medyaya ağırlık vereceklerini belirtti. KARACA "İlk olarak ilçe kongrelerimize ve il kongrelerimizi gerçekleştirmek için uğraşacağız, herkesle uyumlu ve aktif çalışacak bir teşkilat kurmak istiyoruz hem ilçelerimizde hemde il yönetimi olarak. Kimsenin kimseyle bir kırgınlığı olmadan herkesle beraber çalışacağız. Genel Merkeze benimle birlikte aday olarak gelen arkadaşlarımızla da birlikte aynı yönetimde görev alacağız. Sosyal medya olarak eksiklerimiz var kongrelerimizin hemen akabinde gençlik kolları olarak aktif çalışmalar gerçekleştireceğiz, fakat bunun ilk başında Sosyal Medya geliyor. Sosyal Medya'ya biraz daha ağırlık  vereceğiz." diyerek konuştu.


"BAŞKANLARIMI EZDİRMEM"


Geçtiğimiz gün görevi tebliğ edilen İl Gençlik Kolları Başkanı Cem Karaca İlçe  Gençlik kolları başkanlarını İlçe başkanlarına ve İl başkanına ezdirmeyeceğini belirterek ; "İl ve İlçe kongrelerimizin ardından bizde il başkanlığımız gibi ilçe ve il danışmalar yapacağız. Gerekirse bu toplantılarımızı her ay bir ilçemizde ilçe gençlik kolları başkanımıza misafir olarak yapacağız. İl yönetim kurulu toplantılarımızı düzenli olarak gerçekleştireceğiz. Ben İlçe başkanlarımızla ve İl Başkanlarımız ile koordineli bir şekilde çalışabilecek bir teşkilat kurmak istiyorum, fakat hiç bir Gençlik kolları başkanımı İl ve İlçe başkanına ezdirmemeye gayret edeceğim." dedi.