AK Parti İL Danışma Meclisi Toplantılarına Kaldığı Yerden Devam Ediyor

AK Parti İL Danışma Meclisi Toplantılarına Kaldığı Yerden Devam Ediyor

Yayınlama: 28.04.2014
217
A+
A-

 

AK Parti İL Danışma Meclisi Toplantılarına Kaldığı Yerden Devam Ediyor


AK Parti Tekirdağ İl başkanlığının organize etmiş olduğu İl Danışma Meclisi toplantılarına seçim nedeniyle verilen 2 ay aranın ardından tekrar başladın.


Seçim sebebiyle verilen 2 ay aranın ardından tekrar gerçekleştirmeye başlanan İl Danışma Meclisi toplantısı Tekirdağ Yeni Sanayi Düğün salonunda gerçekleştirildi. Toplantı’ya AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Kambur, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Başkanları, İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ve AK Parti’ye gönül verenler katıldı. Yeni Sanayi Düğün salonunda gerçekleştirilen İl Danışma Meclisi Toplantısı Divan üyelerinin seçilmesi ile başladı.


“ AK PARTİ TEKİRDAĞ’DA KURUMSALLAŞMAYA BAŞLADI”


İl Danışma meclisi toplantısının açılış konuşmasını yapan AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Kambur 2 yılını dolduran İl yönetimi çalışmalarından bahsetti. İl Başkanı Kambur  “30 Mart Yerel seçimlerinin üzerinden aşağı yukarı 1 ay’a yakın bir zaman geçti, Tabi 30 mart tarihinde gerçekleşen seçimler çok önemliydi. Belki Tekirdağ’da 30 mart seçimlerinde sayı olarak istediğimizi alamadık, Biz yönetime geleli şuan ki mevcut yönetim olarak tam iki yılımızı doldurduk. Bu iki yıllık süre zarfında biz neler yaptık AK Parti Tekirdağ İl Yönetimi olarak. Değerli arkadaşlar bakın, her şeyden önce şunu söylemekte yarar var biz geldiğimizde  İl yönetim kurulu toplantıları ilçe yönetim kurulu toplantıları 15 günde bir yapılıyordu, biz dedik ki bu böyle olmaz her hafta İl yönetim kurulları toplantıları olacak hem de ilçe yönetimleri toplantıları yapılacak dedik ve biz bu sistemi 24 aydan bu yana  da hep yapıyoruz.Ayrıca Birim başkanlarımız ilçeler de ki birim başkanları ile bir araya gelecek birimleri hakkında onlara bilgi verecek,onları o şekilde yetiştirmeye çalıştıracak dedik bunlarla ilgili de ciddi toplantılar yaptık. Biz göreve geldiğimiz de il danışma toplantıları çok nadir yapılıyordu, Geldiğimizden bu yana hem ilçe danışma meclis toplantıları hem de il danışma meclis toplantıları şuanda 24 ayımızı doldurduk iki  ramazan hariç ve seçim döneminde iki ay hariç tam 20 tane il danışma meclisi toplantısını yapmış olduk. Tabi bakın İl danışma meclisi toplantılarını yaparken de hatırlayacağınız gibi 2013’ün  ilk aylarında  Şarköy’de başladık bütün ilçelerimiz de  İl danışma meclislerimizde o ilçelerde gerçekleştirdik. Bununda sebebi gidip o ilçe de bir hareketlilik meydana getirmek, ora da ki esnafı vatandaşı ziyaret etmek onlar ile hasbıhal etmek ve ondan sonra da toplantımızı gerçekleştirmek yani saha çalışmalarını yaptıktan sonra belki de Türkiye’de  bu manada İl danışma meclisi yapan Tek il bizdik. Bu zaman zarfında bakın AK Parti Tekirdağ İl başkanlığına bir tane otobüs ve bir tane de minibüs kazandırdık. Gerçekten de AK Parti  Tekirdağ’da  kurumsallaşmaya başlamış oldu.” Dedi


“KAMPANYA SÜESİNCE KÜÇÜMSENMEYECEK ŞEKİLDE ÇALIŞTIK”


AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Kambur seçim sürecinde AK Parti İL teşkilatının küçümsenmeyecek bir şekilde çalıştığını belirterek toplantıya katılan katılımcılara Cumhur Başkanlığı seçimini işaret ederek; KAMBUR“Bugünden itibaren Biz AK Parti Tekirdağ İl teşkilatı ve İlçe teşkilatları olarak ciddi manada önümüze bakıp, belli bir dönem üzülmüş olabiliriz bu çalışmaya göre. Gerçekten de AK Parti teşkilatları belki de kurulduğundan bu yana Tekirdağ’da İlk defa böyle bir çalışma sergiledi. Ciddi bir çalışmaydı bu bunu kimse inkar edemez hatta biz şunu diyoruz “Keşke Şunu da Yapsaydık”  diyebileceğimiz seçim çalışmaları döneminde herhangi bir şey kalmamıştır. Belki de görsel de  fazlaya bile kaçtık, bakın bir miting gerçekleştirdik bugüne kadar Tekirdağ’da  bizim gerçekleştirmiş olduğumuz mitinglerin en büyüğü 13 bin kişiydi arkadaşlar bu  seçimde düzenlediğimiz miting 40 bin kişinin üzerinde bir miting gerçekleştirdik, bu gerçekten de küçümsenecek bir şey değildir. Tekirdağ ölçeğinde çok büyük bir mitingdi.Ondan sonra da yapmış olduğumuz gerek konvoylar gerekse yürüyüşler ve gerekse son gün Dış işleri bakanımız Ahmet Davutoğlu’nun gelmesiyle 6 ilçe de gerçekleştirmiş olduğumuz mitingler ciddi manada ki çalışmalarımızdı. Eğer sadece seçim döneminde çalışmakla alınsaydı  bütün ilçeleri bizim almamız lazımdı Büyükşehir’de dahil. Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız tam 150 gün saha daydı arkadaşlar 150 gün çalıştı. İlçe Belediye başkan adaylarımız 75 gün hiç durmaksızın çalıştılar. CHP’ye MHP’ye bakıyorsunuz gerçektende bizim kadar çalışmadan Belediye Başkanlığı seçimi çıkarttı.” Dedi.


“TÜRKİYE GENELİ OYUNU ARTTIRAN 7 İLDEN BİRİSİYİZ”


Seçim sonuçlarını İl danışma meclisi toplantısında değerlendiren AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Kambur “Her şeyden önce de şuna bakmakta yarar var diye düşünüyorum. Türkiye’de artık siyaset iki parçalı bir siyasete dönüşmeye başladı. Güneydoğu’ya bakıyorsunuz kim var orda AK Parti ve BDP var. Karadeniz ve İç Anadolu’ya geliyorsunuz orada da AK Parti ve MHP var, Trakya ve Ege sahillerine bakıyorsunuz  AK Parti ile CHP var. Yani AK Parti Türkiye’nin tümünde var, karşısında da diğer değişik bölgelerde bir parti var. Onun için biz %37.2 aldık kaybettik.  İlginç bir şey  tabi onu söyleyeyim bakın. %37.2 ,le kaybetmemiz gerçekten ilginç neden derseniz. 2004  mahalli seçimlerinde biz %28.76 ile il merkezini aldık, 3  tane ilçeyi aldık ve 9 tane belde belediyesi kazandık bakın. 2009 seçimlerine geliyoruz %27.23 ile iki tane ilçeyi ve 12 tane beldeyi alıyoruz ama 2014  seçimlerine geldiğimiz %37.2 ile maalesef sayı olarak hiçbir şey alamıyoruz ama Türkiye’ de oyunu arttıran önemli illerden birisiyiz. 2009 mahalli seçimlerine göre oyunu en çok arttıran iller içerisinde 17. Sıradayız %9.9 ile 17.Sıradayız. 2011 seçimlerinde ise oyunu arttıran sadece 7 tane ilden bunlardan birisi de bizi 5. Sıradayız ve bu oyunu arttıran illerden tek bir tanesi Belediye başkanlığı kazanmıştır oda ilginçtir, %0.5 arttıran Trabzon sadece kazanmış belediye başkanlığını diğer illerde kaybetmiş.2011 seçimlerini kale aldığımızda Türkiye’de ki oyumuz %49.9 du peki bu dönem ne aldık %45.5 aldık yanı %4.4 gerilemiş olduk biz ama Tekirdağ özeline geldiğimiz de biz  %1.3 arttırdığımıza göre oyumuzu Türkiye geneline göre dikkate alırsak % 5.7 oranında arttırmış olduk genel seçimlere göre. Bu hiçte kötümsenecek bir sonuç değil. Türkiye’de sadece 7 il oyunu arttırabiliyor bu 7 ilden bir tanesi biziz.”diyerek açılış konuşmasını noktaladı.


Açılış konuşmasının ardından basına kapalı bölüme geçilen İl Danışma Meclisi toplantısı gündem maddelerinin görüşülmesi ve Dilek ve Temenniler kısmı ile son buldu.