AK Parti İl Başkanı Akçay’dan Sert Açıklama

AK Parti İl Başkanı Akçay’dan Sert Açıklama

Yayınlama: 10.06.2016
285
A+
A-

 

AK Parti İl Başkanı Akçay'dan Sert Açıklama

 

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay, CHP Tekirdağ İl Başkanına çağrıda bulunarak; “Sizin de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu gibi ziyaret ettiğiniz PKK’lı veya DHKPC’li teröristler varsa açıklayın. Kılıçdaroğlu gibi düşünmüyor ve bu durumdan rahatsızsanız,  Kılıçdaroğlu’na terörist sevici olmaması için baskı yapın. ”dedi.

 

 

“KILIÇDAROĞLU’NUN TERÖRİST SEVİCİ OLMASI BÜYÜK BİR TAHLİSİZLİK”


AK Partili Ahmet Akçay, Kılıçdaroğlu’nun sözleri üzerine CHP Tekirdağ İl Başkanı’ndan tavrını açıklaması talebinde bulunarak, “CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu,  geçtiğimiz günlerde bir televizyonun canlı yayınında terör örgütü PKK ve DHKP-C'yle ilgili skandal bir itirafta bulunarak ‘Biz hapiste hasta yatan PKK'lıya da gittik, DHKP-C'liye de gittik. Hiç ayrım yapmadık’ dedi. Yiğit insanlar, akıllı siyasetçiler, vatanını sevenler, terörist ile terörist olmayanı ayırırlar, vatansever olmayanlar ise terörist ile terörist olmayanı ayırt etmezler. Ana muhalefet liderinin terörist sevici olması ülkemiz için büyük talihsizlik. ”dedi.


“KILIÇDAROĞLU’NUN SÖZLERİ HAKKINDA ÖKTEN NELER DÜŞÜNÜYOR?”


AK Parti İl Başkanı Akçay, açıklamasının devamında CHPTekirdağ İl Başkanına çağrıda bulunarak, Kılıçdaroğlu’nun açıklaması hakkında neler düşündüğünü merak ettiğini söyleyerek kendisinin de bir CHPli olarak ziyaret ettiği teröristler varsa açıklamasını istedi.


“TERÖRİST ZİYARETİ KONUSUNDA AYNI FİKİRDE Mİ?”


Akçay’ın CHP Tekirdağ İl Başkanı recep Ökten’e Kılıçdaroğlu’nun olay yaratan sözlerine karşı tavrını açıklaması gerektiğini ifade ederek; “Kılıçdaroğlu’nun teröristleri ziyaret ettiğini gururla söylediği konuşmasını dehşetle izledik. CHP İl başkanları da acaba terörist ziyareti konusunda aynı mı düşünüyor? Mesela CHP Tekirdağ İl Başkanı Recep Ökten, PKK ve DHKPC’li teröristleri evlerinde veya hastanelerinde ziyaret etmiş midir? Varsa böyle bir şey o da genel başkanı gibi bu bilgileri paylaşsın. Öyle düşünmüyor ve bu durumdan rahatsızsa,  Kılıçdaroğlu’na terörist sevici olmaması için baskı yapsınlar. ”diye konuştu.