Albayrak, Akçay’ın İstifasına Üzülmüş

Albayrak, Akçay’ın İstifasına Üzülmüş

Yayınlama: 15.07.2016
288
A+
A-


Albayrak, Akçay’ın İstifasına Üzülmüş

 

AK Parti İl Başkanı Ahmet Akçay, Genel Merkezin taleplerine sıcak bakmaması doğrultusunda geçtiğimiz gün istifasını sunduğunu açıklamıştı. AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay’ın iki yıl boyunca başarılı bir şekilde yürüttüğü görevinden istifa etmesi Tekirdağ’ın siyaset gündeminde bomba etkisi yaratmış, şimdiden yerine gelecek il başkanı isimleri konuşulmaya başlanmıştı.

 


AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay’ın istifası hakkında Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’tan ise ilginç bir yaklaşım geldi. Gazeteci Necmi Işıksal’a özel açıklamalarda bulunan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Akçay’ın istifasına üzüldüğünü belirtti.


KENDİSİ BAŞARILI BİR SİYASET ADAMIDIR


Gazeteci Necmi Işıksal’a, Akçay´la 2 yıl boyunca düzeyli bir siyasi rekabet içinde olduklarını dile getiren Albayrak, “Sayın Akçay´ın istifası beni son derece üzdü. Kendisi çok başarılı bir siyaset adamıdır. Her şeyden önce siyaset ahlakına sahiptir. 2 yıldır oldukça seviyeli ve dostane bir iktidar-muhalefet ilişkimiz olduğunu düşünüyorum,” diye konuştu.


BEN ŞİMDİ KİME ÇORAP GİYDİRECEĞİM


Geçtiğimiz aylarda Akçay´ın kendisini ziyaret ederek sarı çizme hediye ettiğini hatırlatan Albayrak, “Sayın Akçay beni ziyarete geldiğinde bir çift sarı çizme hediye etmiş ve bozuk ve çamurlu yollarla ilgili esprili bir eleştiride bulunmuştu. Ben de kendisine bir çift çorap hediye ederek alt yapı çalışmaları bittiğinde bu çoraplarla asfalt üzerinde yürümeye davet etmiş, kendisine de 15 Ağustos´a kadar üst yapının bitirileceğinin sözünü vermiştim. Sözümüzü tutmak için önümüzde bir buçuk ay gibi bir zaman kaldı ve biz takvimle uyumlu bir hızda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnşallah da Süleymanpaşa´nın bütün ana caddeleri 15 Ağustos´ta bitmiş olacak. Ancak Sayın Akçay´ın bu beklenmedik istifası beni derinden üzdü. 15 Ağustos´ta kendisi ile asfalt üzerinde hediye ettiğimiz çoraplarla yürüyecektik. Ben şimdi o çorapları kime giydirip kiminle yürüyeceğim?” diyerek esprili bir değerlendirmede bulundu.