AK Parti Tarım Politikalarını Anlattı

AK Parti Tarım Politikalarını Anlattı

Yayınlama: 11.05.2015
234
A+
A-

 

AK Parti Tarım Politikalarını Anlattı

 

Tekirdağ’da Ramada Otelde,  AK Parti’nin seçim beyannamesinde yer alan tarım ve ekonomi politikaları, yeni anayasanın 2023 Türkiye’si için önemi konulu bir toplantı yapıldı. Toplantıya katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, “Kılıçdaroğlu kendi seçmenine gidip tıpış tıpış oy vereceksiniz dediği insanlara MHP’li bir adaya gidip oy verdirmiş, kandırmışlardır” dedi.

 

ŞENTOP '' TÜRKİYE'DE GÖRÜLMÜŞ HADİSE DEĞİL''

 

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop Kemal Kılıçdaroğlunun CHP'lilere bir özür borcu olduğunu belirterek, "AK Parti giderse gitsin ne olursa olsun diyen bu cepheyi resmileştirdiler 10 Ağustos seçimlerinde. Mehmet Ekmeleddin İhsanoğlu’nun arkasında HDP dışında bütün partileri birleştirdiler. Hatırlar mısınız? Ekmeleddin Bey şimdi İstanbul’da MHP adayı. CHP’lileri kandırdı Kılıçdaroğlu. Bir senaryoyla. Gitti bu ismi aslında bu isim başka bir yerden geldiğini biliyoruz başka bir siyasetçiden. MHP’nin desteklediği birisiydi. Ama Kılıçdaroğlu dedi ki eğer bunu Bahçeli söylerse ’CHP’lilere oy verdiremem ben’ dedi. Bunu ben söyleyeceğim sanki CHP Genel Başkanının fikriymiş gibi bunu söyleyelim ki CHP’lileri kandıralım dedi Kılıçdaroğlu. Onun için basın önüne çıktıklarında o ismi kendisi telaffuz etti. Sonra ’tıpış tıpış gidip CHP’liler oy verecek’ dedi.Şimdi Kılıçdaroğlu’nun bir özür borcu yok mu? Kendi seçmenine gidip tıpış tıpış oy vereceksiniz dediği insanlara. MHP’li bir adaya gidip oy verdirmişler kandırmışlar. Önemli değil. Ama başarısız oldular yine kaybettiler. O cephe kaybetti. Şimdi ise HDP’yi destekleyerek barajı geçerse şöyle olur, böyle olur hepsi hikaye. HDP’nin barajı geçmesi mümkün değil. 30 Mart’ta yüzde 6.1 oy almış parti. Bir sene geçti Türkiye’de ne oldu? O kadar zamanda ne oldu da bu parti yüzde 80 oyunu arttırsın bir yıl içerisinde. Dünyanın hiçbir yerinde görülmüş hadise değil" diye konuştu.


2010 yılında Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde geçirdikleri kaza sonrası beyninde hasar oluşan Fatma Aksoy'un oğlu, Osman Aksoy bitkisel hayatta yaşam mücadelesi verirken, aynı kazada araçta bulunan eşi İhsan Aksoy da görme kaybı yaşamış ve yatalak olmuştu. 5 yıldır hiç yılmadan evladım ve eşim diyerek ailesine 5 yıldır bakan Fatma Aksoy Tekirdağ'da yılın annesi seçildi.  Yılın Annesi seçilen Fatma AKSOY ise kendi hikayesini şu şekilde anlattı;  "Oğlum ve eşim 2010 yılında kaza geçirdikten sonra çok kötü olduk. Kaza sırasında oğlum öldü diye yazılmış. 2 buçuk yıl önce yardım istediğimde bakım parası alamıyordum. İstediğimde senin oğlun ölmüş diyorlardı. Hayır efendim dedim. Oğlum yaşıyor. Ben onun için her şeyimi yapıyorum. Ama imkanımız yettiği kadarıyla ancak. Sonra geldiler baktılar, oğlumun yaşadığını gördüler. Ben onun için her türlü fedakarlığa hazırım. Elektrik kesintileri olduğunda cihazları güç kaynağı ile çalıştırıyorum. Evde bakım hizmeti kapsamında bağlanan maaşla geçimimi sağlamaya çalışıyorum. Evde hizmet veren sağlık ekibi de periyodik aralıklarla kontrole geliyor. Oğlumun bakımı için 5 yıldır hiç bir fedakarlıktan kaçınmıyorum. Kaza sonrası doktorlar bana, sana bebek teslim ediyoruz, istersen yaşamını sonlandıralım dediklerinde ben anneyim, oğlumun ölümüne nasıl müsaade edebilirim dedim" diyerek yaşadıklarını anlattı. 

 

ŞENTOP VE AKÇAY YARDIM EDECEKLERİNİ SÖYLEDİ

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop ve Ak Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay Anneler günü kapsamında yılın annesi Fatma Aksoy'u ziyaret ederek yardım için ihtiyaçlarını karşılayacaklarını söylediler. Şentop, günümüzde hiç kimsenin yapamayacağı fedakarlıkta bulunarak oğlu için her türlü sıkıntıya katlanan, hayatını eşi ve oğluna adamış, Fatma Aksoy'un, ihtiyaçlarını gidermek için elllerinden ne geliyorsa yapacaklarını belirttiler.