Tekirdağlı Vatandaşlar Çileden Çıktı

Tekirdağlı Vatandaşlar Çileden Çıktı

Yayınlama: 28.03.2016
259
A+
A-

 

Tekirdağlı Vatandaşlar Çileden Çıktı

 

Tekirdağlılar her yağışta bataklığa dönen bozuk ve bakım yapılmayan yollara #AyağındaYoksaÇizmeTekirdağdaGezme hashtagıyla tepki gösteriyor.


Tekirdağ'da uzun süredir süren alt yapı çalışmaları vatandaşları çileden  çıkardı. Her yağmurda aynı manzaralar ile karşılaşan Tekirdağlı vatandaşlar CHP'li belediyeye tepkilerini sosyal medya üzerinden dile getirdiler.

 


TEKİRDAĞLILAR HENÜZ  BÜYÜKŞEHİR İLE TANIŞMADI


AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay 30 Mart 2014 tarihinde gerçekleştirilen yerel seçimlerinin ikinci yılı münasebetiyle bir değerlendirme yaptı. AKÇAY,  ''Değerli Tekirdağlı hemşerilerim. Tekirdağ ilimiz 2014 seçimlerinde ‘Büyükşehir Belediyesi’ uygulamasıyla tanıştı. Büyükşehir olmak hepimizin heyecan, onur ve ümit vesilesiydi. Çünkü büyükşehir olduğumuz için ülkemizin sayılı belediyeleri arasında olacaktık, hizmetler hızlanacak ve çoğalacaktı. Öyle inandık, öyle ümit ettik. Bizim bu ümitlerimize uygun olacak şekilde partiler seçim kampanyasında vaatler sundu. CHP, MHP, AK Parti yani tüm partiler ‘büyükşehir’ olmaya uygun hizmetler, yatırımlar, organizasyonlar vaat etti. “CHP’li belediye neler yaptı?” değil “CHP’li Tekirdağ Belediyesi koskoca iki yılda neden doğru-dürüst bir şey yapmadı?” sorusuna cevap arayacağız'' dedi.

 


CHP'Lİ YETKİLİLERDE BU SORUNUN CEVABINI ARIYOR


Açıklamasına şü sözlerle devam eden AK Parti İl Başkanı Ahmet Akçay, ''Bu sorunun cevabını sadece biz değil gazeteciler arıyor, esnaf arıyor, kadınlar-gençler arıyor, daha tuhafı CHP’liler de bu sorunun cevabını arıyor. CHP’li Tekirdağ Belediyesi koskoca iki yılda neden doğru-dürüst bir şey yapmadı? Evet, AK Parti Hükümeti Tekirdağ’ımızı “büyükşehir” yaptı ama CHP’li yöneticiler adeta bundan dolayı üzüntülüler, çünkü Tekirdağ’ı büyükşehir gibi yönetmiyorlar. İlçe Belediye Başkanları da her fırsatta yapamadıklarının adresi olarak Büyükşehir’i adres göstererek kolaycılığa kaçarak, iş üretmiyorlar. Tekirdağlılar olarak henüz Büyükşehir Belediyeciliği ile tanıştığımızı söyleyemeyiz. Belediyecilik insanları mutlu etme, insanlara hizmet götürme, şehri imar etme, şehrin anını ve geleceğini planlama sanatıdır. Belediyecilik şehirdeki insandan çiçeğe, ağaçtan kediye, evden dereye, köyden yaylaya kadar her şeye kafa yorma, her yere gönülden bakma işidir.'' dedi.

 


TEKİRDAĞ'I ŞANTİYE ALANINA ÇEVİRECEĞİZ DEMİŞTİ


Tekirdağ'ın her bir noktasında alt yapı çalışması yaparak vatandaşları çiledeen çıkartan CHP'li Tekirdağ Belediye Başkanı Kadir Albayrak geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği bir basın toplantısında '' Tekirdağ'ı Şantiye Alanına Çevireceğiz'' demişti.