AK PARTİ İL BAŞKANI AHMET AKÇAY CHP MİLLETVEKİLİ YÜCEER’E SERT ÇIKTI;

AK PARTİ İL BAŞKANI AHMET AKÇAY CHP MİLLETVEKİLİ YÜCEER’E SERT ÇIKTI;

Yayınlama: 28.08.2014
288
A+
A-

 

AK PARTİ İL BAŞKANI AHMET AKÇAY CHP MİLLETVEKİLİ YÜCEER’E SERT ÇIKTI;


 

AK Parti İl Başkanı Ahmet Akçay  CHP PM Üyesi Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer’in Meclis Gündemine taşıdığı Tekirdağ Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Hizmet Binasının ihalesi ile ilgili sert açıklamalar gerçekleştirdi.


AK Partini İl Binasından 1 milyonluk ihale maliyet artışı faksı konusu ile ilgili açıklamalar yapan AKÇAY; “Sayın Yüceer CHP’nin yapılacak kongresinde ve akabinde gelecek seçimlerde yerini sağlama alma çabalarını, mücadelesini saygıyla karşılıyorum CHP’nin içinde kaynayan kazanda elbette mevcut koltuğu koruyup parti içinde söz sahibi olmak isteyecektir. Ancak 12 yıldır yaptığı siyasetle hizmetten başka bir amaç düşünmeyen Ak Parti Tekirdağ il başkanlığından başka argümanlar bulsun, yaptığı açıklamalar sadece gündem olmaktan başka bir amaç taşımamaktadır. Partimizin İl Başkanlığının Şükürler olsun ki ne geçmişte ne şimdi ne gelecekte verilmeyecek hesabı yoktur.” Diyerek cevap verdi.“YÜCEER GERÇEKLERİ SAPTIRIYOR, ÖNCE HİZMET İÇİN USULÜ ÖĞRENSİN”


Söz konusu Bina inşaatının yapım işinin 2013 yılında, 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19. maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edildiğini bildiren AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay; “Bina Yapım için ayrılan toplam ihale bedeli farkı Sayın Yüceer in de belirttiği gibi 787.677 tl dir ve bu fark Bina projesinde  olmayan ve hemşerilerimizin hizmet alırken daha kaliteli ve rahat bir ortamda hizmet alması için projeye dahil edilmek istenen merkezi ISITMA-SOĞUTMA sisteminin bedelidir. Ancak Bu bedel bakanlıktan çıkmamıştır ve bina ilk projesiyle  ihale edilmiştir. Görüldüğü gibi Sayın Yüceer in söylediği ile farklı bir şey söylemiyoruz . Sonuçta işlemin hızlanması  ve inşaatın bir an önce başlaması için İl Başkanın Bakanlığa  talepte bulunmasından daha doğal ne olabilir ? arkasında bir şey aramak abesle iştigaldir. Sonuçta bakanlıktan istenilen tutar temin edilememiştir. Bina bu rakam olmadan ihale edilmiştir. Burada gerçekleri saptırmaktan ve gündem oluşturup kendilerini ön plana çıkarmaktan başka bir amaç yoktur.” Dedi.


“BİR MAKAMDAN TALEPTE BULUNURKEN YÜCEER E SORACAK DEĞİLİZ”


İl Başkanlığından çekilen faksın da daha kaliteli hizmet üretimine destek için yapıldığını belirten Akçay;  “Bizler dün olduğu gibi bugün de şehrimizin hayrına ve hemşerilerimizin faydasına olduğuna inandığımız her konuda ve işte taraf ve takipçisi oluruz. CHP li içinde bunu yaparız MHP li içinde, hemşerilerimizin layık olduğu hizmeti alması için , fax çekerken ,mail atarken CHP lilere veya Milletvekili Yüceer’e soracak değiliz, Biz Halkımıza hizmet üretmek için varız ve olmaya da devam edeceğiz.” Diyerek sert çıkıştı.


YÜCEER BÜYÜKŞEHİRİN BECEREMEDİĞİ İŞLERİ KENDİ İL BAŞKANINDAN RİCA ETSİN.


Candan Yüceer’e sert bir çıkış yapan AK Parti İl Başkanı son olarak kendi Belediyelerine ve partisine bir bakmasını belirten Akçay “Yüceer Önce Büyükşehir Belediyesine baksın, Kumbağ’da sular sarı akıyor, günlerce Tekirdağ il genelinde su kesintileri oluyor bir yağmur yağıyor felakete dönüşüyor Yüceer bunlarla ilgilensin. Büyükşehir daha beklenenin çok gerisinde bunları dert etsin kendine milletin ve şehrin vekili olarak, böylece hizmet etmek istiyorsa daha somut adımlar atmış olur. İl Başkanından Büyükşehir Belediye başkanına Rica faxı çekmesini isteyebilir bizim için hiçbir sorun yoktur.” Diyerek sözlerini noktaladı.